Oficjalnie: Nuno Gomes w Bradze

2011-07-01 13:48:40; Aktualizacja: 13 lat temu
Redakcja Źródło: Sporting Braga

Dzisiaj o godzinie 11:00 na stadionie AXA w Bradze zaprezentowany został nowy zawodnik Sportingu. Jest nim znany przede wszystkim z występów w Benfice Lizbona i reprezentacji Portugalii Nuno Gomes, który podpis(...)

Dzisiaj o godzinie 11:00 na stadionie AXA w Bradze zaprezentowany został nowy zawodnik Sportingu. Jest nim znany przede wszystkim z występów w Benfice Lizbona i reprezentacji Portugalii Nuno Gomes, który podpisze z finalistą ostatniej edycji Ligi Europejskiej roczną umowę.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu lizbońska Benfica nie zaproponowała przedłużenia kontraktu zawodnikowi i zmuszony on był szukać nowego pracodawcy. Mimo sędziwego jak na piłkarza wieku na rynku portugalskim pozostawał on ciekawą alternatywą wzmocnienia linii napadu, może nie wielkiej trójki, ale dla klubów aspirujących do pucharów, jakim mimo wszystko w dalszym ciągu pozostaje Braga na pewno.

W swojej karierze zawodnik poza Benficą występował również we włoskiej Fiorentinie oraz Boaviscie Porto, gdzie rozpoczynał piłkarską karierę. Zapisał on również piękną kartę w historii portugalskiej reprezentacji dla której zdobył 29 goli w 77 występach. Najbardziej pamiętne to te wbijane podczas turnieju Mistrzostw Europy w Belgii i Holandii.

Swój pierwszy trening w barwach Sportingu Braga rozpocznie również dzisiaj o 17:30.

Autor: Adam Zajączkowski
Więcej na ten temat: Portugalia Oficjalnie