OFICJALNIE: Nuri Şahin grającym trenerem

OFICJALNIE: Nuri Şahin grającym trenerem fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Antalyaspor | Haber Global

Nuri Şahin, zawodnik Antalyasporu, został mianowany następcą Ersuna Yanala. Tym samym były piłkarz choćby Borussii Dortmund rozpoczyna karierę trenerską.

Defensywny pomocnik długo zapamięta swoje 33. urodziny. To właśnie w ich dniu powierzono mu obowiązki pierwszego szkoleniowca.

– Nuri Şahin to teraz osoba odpowiedzialna za wyniki w Antalyasporze. Zbuduje swoją drużynę. Dogadaliśmy się w sprawie pięcioletniej współpracy – oznajmił Aziz Çetin, prezydent klubu.

Co zatem z karierą zawodniczą Turka?

– To zależy od niego – zaznaczył sternik przedstawiciela Süper Lig.

Powyższe informacje są niemałym zaskoczeniem. Wszak piłkarz urodzony w Niemczech jeszcze nigdy nie prowadził żadnej drużyny. Tymczasem otrzymał kontrakt ważny aż do 30 czerwca 2026 roku, co nie jest powszechne w dzisiejszej piłce.

Şahinowi doświadczenia odmówić nie można. W przeszłości grał on w Borussii Dortmund, Realu Madryt czy Liverpoolu. Od roku przebywa zaś nad Bosforem.

Bacząc na wypowiedzi Çetina, można dojść do wniosku, że najbliższe dni pokażą, czy 52-krotny reprezentant Turcji zakończy karierę i skupi się na nowej roli. Na ten moment jest grającym trenerem.

W tym sezonie jednokrotny mistrz Hiszpanii oraz Niemiec wziął udział we wszystkich ośmiu spotkaniach i pełnił w nich rolę kapitana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem” Eugen Polanski czerpał wzorce od najlepszych trenerów. „Dużo od nich wyciągnąłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy