OFICJALNIE: Nuri Şahin grającym trenerem

OFICJALNIE: Nuri Şahin grającym trenerem fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Antalyaspor | Haber Global

Nuri Şahin, zawodnik Antalyasporu, został mianowany następcą Ersuna Yanala. Tym samym były piłkarz choćby Borussii Dortmund rozpoczyna karierę trenerską.

Defensywny pomocnik długo zapamięta swoje 33. urodziny. To właśnie w ich dniu powierzono mu obowiązki pierwszego szkoleniowca.

– Nuri Şahin to teraz osoba odpowiedzialna za wyniki w Antalyasporze. Zbuduje swoją drużynę. Dogadaliśmy się w sprawie pięcioletniej współpracy – oznajmił Aziz Çetin, prezydent klubu.

Co zatem z karierą zawodniczą Turka?

– To zależy od niego – zaznaczył sternik przedstawiciela Süper Lig.

Powyższe informacje są niemałym zaskoczeniem. Wszak piłkarz urodzony w Niemczech jeszcze nigdy nie prowadził żadnej drużyny. Tymczasem otrzymał kontrakt ważny aż do 30 czerwca 2026 roku, co nie jest powszechne w dzisiejszej piłce.

Şahinowi doświadczenia odmówić nie można. W przeszłości grał on w Borussii Dortmund, Realu Madryt czy Liverpoolu. Od roku przebywa zaś nad Bosforem.

Bacząc na wypowiedzi Çetina, można dojść do wniosku, że najbliższe dni pokażą, czy 52-krotny reprezentant Turcji zakończy karierę i skupi się na nowej roli. Na ten moment jest grającym trenerem.

W tym sezonie jednokrotny mistrz Hiszpanii oraz Niemiec wziął udział we wszystkich ośmiu spotkaniach i pełnił w nich rolę kapitana.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Ragnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy