OFICJALNIE: Obi Mikel skrytykował tureckie władze... i już nie ma klubu. Nigeryjczyk zdecydował się opuścić Trabzonspor

OFICJALNIE: Obi Mikel skrytykował tureckie władze... i już nie ma klubu. Nigeryjczyk zdecydował się opuścić Trabzonspor fot. Trabzonspor
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Trabzonspor | Mikel John Obi (Instagram)

John Obi Mikel (właściwie Mikel John Obi) rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Trabzonsporem.

Doświadczony pomocnik dołączył do tureckiego klubu w lipcu ubiegłego roku na zasadzie wolnego transferu z Middlesbrough.

Nigeryjczyk związał się wówczas dwuletnim kontraktem z ekipą z Trabzonu i w znaczącym stopniu przyczynił się do tego, że „Bordowo-Niebiescy” po rozegraniu 26. kolejek zajmują pierwsze miejsce w tabeli Süper Lig.

Niestety John Obi Mikel nie dokończy na pewno trwających rozgrywek w barwach Trabzonsporu, ponieważ postanowił rozwiązać za porozumieniem stron umowę z klubem w ramach protestu przeciwko kontynuowaniu rozgrywek w obliczu panującej epidemii koronawirusa.

Były gracz Chelsea przed podjęciem tej decyzji nie omieszkał także publicznie skrytykować tureckich władz na swoim koncie na Instagramie, co w efekcie doprowadziło do nieszczęśliwego finału sprawy dla obu stron.

„Życie to coś więcej niż piłka nożna. W obecnej sytuacji nie czuję się komfortowo i nie chcę grać w piłkę nożną. W tym krytycznym czasie każdy powinien być w domu z rodziną i bliskimi. Sezon powinien zostać anulowany, ponieważ świat stoi w obliczu tak niebezpiecznego momentu” - napisał Nigeryjczyk.

Blisko 33-letni zawodnik zdążył rozegrać 27 spotkań w szeregach tureckiego zespołu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Lech Poznań poważnie osłabiony na resztę sezonu? Podstawowy piłkarz może przejść zabieg Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Górnik Zabrze nie musi się martwić o kondycję finansową. Na tym zawodniku zarobią dobre pieniądze Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Raków Częstochowa z najwartościowszym zawodnikiem w Ekstraklasie. Transfermarkt zaktualizował wyceny Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt Sergio Ramos zaskoczy kierunkiem transferu? Na stole gigantyczny kontrakt FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury FC Barcelona planuje jeden spektakularny transfer. Trzy gwiazdorskie kandydatury Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Lech Poznań ma kolejny nieoszlifowany diament. „Chętnych nie brakuje” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów” Patrice Evra diagnozuje problem PSG. „Dlatego nie radzą sobie w Lidze Mistrzów”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy