OFICJALNIE: Obi Mikel skrytykował tureckie władze... i już nie ma klubu. Nigeryjczyk zdecydował się opuścić Trabzonspor

OFICJALNIE: Obi Mikel skrytykował tureckie władze... i już nie ma klubu. Nigeryjczyk zdecydował się opuścić Trabzonspor fot. Trabzonspor
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Trabzonspor | Mikel John Obi (Instagram)

John Obi Mikel (właściwie Mikel John Obi) rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Trabzonsporem.

Doświadczony pomocnik dołączył do tureckiego klubu w lipcu ubiegłego roku na zasadzie wolnego transferu z Middlesbrough.

Nigeryjczyk związał się wówczas dwuletnim kontraktem z ekipą z Trabzonu i w znaczącym stopniu przyczynił się do tego, że „Bordowo-Niebiescy” po rozegraniu 26. kolejek zajmują pierwsze miejsce w tabeli Süper Lig.

Niestety John Obi Mikel nie dokończy na pewno trwających rozgrywek w barwach Trabzonsporu, ponieważ postanowił rozwiązać za porozumieniem stron umowę z klubem w ramach protestu przeciwko kontynuowaniu rozgrywek w obliczu panującej epidemii koronawirusa.

Były gracz Chelsea przed podjęciem tej decyzji nie omieszkał także publicznie skrytykować tureckich władz na swoim koncie na Instagramie, co w efekcie doprowadziło do nieszczęśliwego finału sprawy dla obu stron.

„Życie to coś więcej niż piłka nożna. W obecnej sytuacji nie czuję się komfortowo i nie chcę grać w piłkę nożną. W tym krytycznym czasie każdy powinien być w domu z rodziną i bliskimi. Sezon powinien zostać anulowany, ponieważ świat stoi w obliczu tak niebezpiecznego momentu” - napisał Nigeryjczyk.

Blisko 33-letni zawodnik zdążył rozegrać 27 spotkań w szeregach tureckiego zespołu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy