OFICJALNIE: Obrońca odchodzi z Górnika Zabrze

2024-06-19 16:08:16; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Obrońca odchodzi z Górnika Zabrze Fot. Dziurek / shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Górnik Zabrze

Górnik Zabrze poinformował o zakończeniu współpracy z Borisem Sekuliciem. Jego wygasający kontrakt nie został przedłużony.

Górnik Zabrze w ostatnich dniach pożegnał trzech zawodników, a z zespołu Jana Urbana zdążyli odejść już Daniel Bielca, Dani Pacheco oraz Michal Sipľak. Na tym nie koniec, ponieważ zespół opuszcza także Boris Sekulić.

32-latek miał ważny kontrakt do 30 czerwca 2024 roku. Strony nie doszły do porozumienia w sprawie kontynuowania współpracy, o czym poinformowano w środę za pośrednictwem oficjalnych mediów.

„Górnik Zabrze nie przedłuży kontraktu z Borisem Sekuliciem. Obrońca urodzony w Belgradzie opuszcza Roosevelta” - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na ten moment nie wiadomo, jaka przyszłość czeka 32-letniego prawego defensora.

Dla Sekulicia obecne występy w barwach 14-krotnego mistrza kraju nie były niczym nowym. Już wcześniej występował w zespole Jana Urbana w latach 2019-2020, zanim trafił do Chicago Fire za 400 tysięcy euro. W swojej karierze przywdziewał też trykoty takich ekip jak Graficar, FK Zemun, FK Belgrad, MFK Košzyce, Slovan Bratysława oraz CSKA Sofia.

Poprzedni sezon w wykonaniu czterokrotnego reprezentanta Słowacji to 29 meczów i jedna asysta.