OFICJALNIE: Obrońca odszedł z Liverpoolu. DUŻE pieniądze!

OFICJALNIE: Obrońca odszedł z Liverpoolu. DUŻE pieniądze! fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Crystal Palace

Mamadou Sakho został zawodnikiem Crystal Palace.

Sprawdziły się tym samym wcześniejsze doniesienia brytyjskich i francuskich mediów. Obrońca związał się z „Orłami” umową do 30 czerwca 2021 roku. Londyńczycy zapłacili za niego 26 milionów funtów, co jest drugim wydatkiem w ich historii (jednocześnie szóstą największą sprzedażą w historii Liverpoolu). Więcej - nieco ponad 28 milionów - wydali swego czasu na Christiana Benteke, który również został sprowadzony z Anfield. 

Sakho występował w Liverpoolu od 2013 roku, kiedy to przeniósł się na Wyspy z Paris Saint-Germain. Od tamtej pory rozegrał w sumie 80 spotkań w koszulce „The Reds”, w których strzelił trzy gole. 

W pewnym momencie o Sakho było głośno głównie z powodu niezbyt przyjemnych spraw pozaboiskowych. Z czasem okazało się jednak, że 27-latek został niesłusznie oskarżony przez Światową Agencję Antydopingową o stosowanie niedozwolonych środków, przez co stracił finał Ligi Europy i Euro 2016. 

Dla Francuza to powrót do ekipy „Orłów”. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu reprezentował ich barwy na zasadzie wypożyczenia. W jej trakcie rozegrał osiem spotkań w Premier League.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy