OFICJALNIE: Ødegaard w Arsenalu

OFICJALNIE: Ødegaard w Arsenalu fot. Arsenal FC
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Arsenal FC

Martin Ødegaard przeniósł się do Arsenalu z Realu Madryt na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

22-letni ofensywny pomocnik chciał koniecznie opuścić zimą Real Madryt w celu regularnej gry. O jego podpis starały się też między innymi Sevilla i Real Sociedad, jednak możliwość gry w Premier League okazała się dla piłkarza najbardziej kuszącym rozwiązaniem.

W umowie między stronami nie zawarto opcji transferu definitywnego, a na Arsenalu będzie spoczywało opłacanie pensji Norwega, który w Premier League zagra z numerem 11 na koszulce. Londyńczycy uiszczą opłatę za wypożyczenie - najprawdopodobniej 2-3 miliony euro.

Ødegaard do Realu Madryt trafił w 2015 roku. Do tej pory zaliczył trzy transfery czasowe - do Heerenveen, Vitesse i Realu Sociedad.

- To świetna sprawa, że udało się nam sprowadzić Martina do końca sezonu. Martin jest oczywiście piłkarzem, które dobrze znamy. Mimo młodego wieku, już jakiś czas gra na najwyższym poziomie. Martin da nam jakościowe opcje w ofensywie. Nie możemy doczekać się, aż wykorzystamy go w naszych planach między chwilą obecną a majem - powiedział Mikel Arteta, menedżer Arsenalu, dla oficjalnego serwisu klubowego Arsenal.com.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy