OFICJALNIE: OGC Nice zawiesiło piłkarza za popieranie Palestyny

OFICJALNIE: OGC Nice zawiesiło piłkarza za popieranie Palestyny fot. Philippe Lecoeur/FEP/Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: OGC Nice

OGC Nice poinformowało o zawieszeniu Youcefa Atala.

Prawy obrońca podczas zgrupowania reprezentacji Algierii podpadł klubowym władzom, kibicom „Le Gym” czy burmistrzowi Nicei. Wszystko przez jego publikacje w mediach społecznościowych.

Zawodnik przed meczem z Republiką Zielonego Przylądka założył szalik ze słowami wsparcia dla Palestyny. Podobnie uczynili jego koledzy oraz członkowie sztabu szkoleniowego.

Youcef Atal na tym nie poprzestał. Najpierw udostępnił na Instagramie zdjęcie z szalikiem, a po chwili podał dalej nagranie wideo jednego z palestyńskich youtuberów, który życzył Izraelowi „czarnego dnia”.

Następnie treści zniknęły z mediów społecznościowych.

Po wszystkim burmistrz Nicei wezwał piłkarza do przeprosin i oznajmił, że jeśli tego nie zrobi, nie ma dla niego miejsca w OGC Nice.

Kiedy Algierczyk wrócił do Francji, na dywanik wezwał go pracodawca.

Jak czytamy w komunikacie klubowym, gracz przeprosił za swoje zachowanie, zaoferował też możliwość wydania sprostowania.

Mimo tego przedstawiciel Ligue 1 postanowił zawiesić 27-latka do odwołania.

„Biorąc pod uwagę charakter udostępnionej publikacji i jej powagę, klub zdecydował się podjąć natychmiastowe działania dyscyplinarne przeciwko zawodnikowi, przed podjęciem jakichkolwiek działań przez władze sportowe i prawne” – głosi stanowisko ekipy z Allianz Riviera.

Atal w tym sezonie rozegrał sześć spotkań i zanotował asystę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy