OFICJALNIE: Olkowski w Turcji

OFICJALNIE: Olkowski w Turcji
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: INNfootball

Paweł Olkowski od tego sezonu będzie grał w barwach Gazişehiru Gaziantep.

Na transfer Polaka zanosiło się już od dłuższego czasu. Jego Bolton Wanderers spadł z Championship i zmagał się z problemami finansowymi, przez co nie wypłacał pensji swoim piłkarzom. Olkowski uznał, że przyszedł czas na spróbowanie nowych wyzwań i była nawet szansa na jego przenosiny do Lecha Poznań, ostatecznie zdecydował się jednak spróbować swoich sił w tureckiej ekstraklasie.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 29-latek będzie teraz występował w Gazişehirze Gaziantep. Agencja menedżerska INNfootball, która reprezentuje interesy piłkarza, potwierdziła, że gracz podpisał kontrakt, który będzie obowiązywać do połowy 2021 roku. Opublikowano przy tym fotografię Olkowskiego w koszulce nowego klubu.

Dla obrońcy będzie to szósty klub w profesjonalnej karierze. Na poziomie seniorskim debiutował w Gwarku Zabrze, z którego był wypożyczony do GKS-u Katowice. W 2011 roku przeniósł się do Górnika Zabrze, w którym pokazał się szerszej publiczności, a swoimi występami zapracował sobie na powołanie do reprezentacji Polski oraz na transfer zagraniczny. Od 2014 roku grał dla 1. FC Köln, a ostatni sezon spędził w Boltonie.

Dla tej drużyny wystąpił w 37 ligowych spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i zaliczył trzy asysty. Ponadto zagrał w dwóch starciach w ramach FA Cup.

Gazişehir Gaziantep na co dzień występuje w tureckiej Süper Lig. W poprzednim sezonie klub wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i liczy, że uda mu się zabawić w tej lidze na dłużej. Klub ma ambitny projekt, który zdaniem agenta Olkowskiego był wystarczająco dobry, by skusić gracza do wolnego transferu właśnie w tym kierunku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy