OFICJALNIE: Olympique Lyon zwolnił Sylvinho

OFICJALNIE: Olympique Lyon zwolnił Sylvinho
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Lyon | Cotedivoire.News

Podczas dzisiejszego spotkania komitetu wykonawczego Olympique’u Lyon podjęto decyzję o zakończeniu współpracy z Sylvinho. Brazylijczyk od początku tego sezonu zasiadał na ławce trenerskiej francuskiej ekipy.

Po trudach, z którymi „Les Gones” zmagali się w poprzedniej kampanii, Jean-Michel Aulas, prezes klubu, postanowił wykorzystać efekt miotły i zatrudnił w roli dyrektora sportowego Juninho Pernambucano. Pierwszą decyzją legendy ekipy z Lyonu było sprowadzenie Sylvinho.

Były gracz m.in. Barcelony, a ostatnio asystent Tite w brazylijskiej kadrze, został mianowany trenerem OL. Początek jego współpracy był niezwykle imponujący. W dwóch pierwszym meczach jego podopieczni zdobyli bowiem dziewięć bramek, nie tracąc przy tym choćby jednej. Później przyszła jednak seria aż siedmiu meczów bez zwycięstwa (trzy porażki i cztery remisy). Wówczas pojawiło się światełko w tunelu, którym była wygrana w Lidze Mistrzów z RB Lipsk i kiedy wydawało się, że zespół wraca na właściwe tory, Saint-Étienne w ligowym meczu derbowym strzeliło gola w ostatniej minucie i tym samym pozbawiło brazylijskiego szkoleniowca posady.

Dzisiaj odbyło się spotkanie komitetu wykonawczego Olympique’u Lyon, w skład którego wchodzą Jean-Michel Aulas i Juninho Pernambucano. Zadecydowano na nim, że Sylvinho nie będzie dłużej odpowiadał za wyniki trzeciej ekipy poprzedniego sezonu, a tymczasowo zastąpi go Gérald Baticle, czyli dotychczasowy asystent 45-latka. Decyzja ma zostać zatwierdzona już we wtorek podczas zebrania zarządu „Les Gones”.

OL w tej chwili ma dziewięć punktów i zajmuje czternaste miejsce w tabeli Ligue 1. Z kolei w Lidze Mistrzów francuski klub okupuje drugą pozycję w grupie G.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy