OFICJALNIE: Oświadczenie Superligi. „Obecny system nie działa”

OFICJALNIE: Oświadczenie Superligi. „Obecny system nie działa”
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Super League

Superliga zdecydowała się na opublikowanie oświadczenia w związku z panującym obecnie zamieszaniem i rezygnacją z rozgrywek kolejnych klubów.

Jak już wiemy, z Superligi wycofują się wszystkie kluby Premier League, a nad komunikatami w tej sprawie pracują już włoskie AC Milan i Inter Mediolan. Projekt odrzucić powinna też FC Barcelona. Wkrótce grono założycieli, pierwotnie składające się z 12 drużyn, może skurczyć się do inicjatorów akcji - Realu Madryt i Juventusu.

Komunikat Superligi nie wskazuje jednak na całkowite porzucenie projektu, a raczej nadanie mu wkrótce nowego kształtu.

„Europejska Superliga jest przekonana, że obecne status quo w europejskiej piłce potrzebuje zmiany.

Proponujemy nowy europejski turniej, ponieważ obecny system nie działa. Celem naszej propozycji jest pozwolenie sportowi na ewolucję przy jednoczesnym generowaniu środków i stabilizacji dla całej piłkarskiej piramidy, wliczając w to pomoc w pokonaniu trudności finansowych dotyczącego całej futbolowej społeczności ze względu na pandemię koronawirusa. Dostarczyłoby to też znacząco większych płatności do wszystkich podmiotów piłkarskich.

Pomimo opuszczenia nas przez angielskie kluby, zmuszone do takiej decyzji ze względu na presję na nich nakładaną, jesteśmy przekonani, że nasza propozycja w pełni koresponduje z europejskich prawem i regulacjami, co udowodniła decyzja sądu o ochronie Superligi przed akcją ze strony obcych podmiotów.

Biorąc pod uwagę obecne warunki, powinniśmy ponownie rozważyć najbardziej kluczowe kroki do zmiany kształtu projektu, cały czas mając na względzie oferowanie kibicom najlepszego możliwego doświadczenia przy jednoczesnym dostarczeniu piłkarskiej społeczności zwiększonych płatności solidarnościowych” - czytamy w oświadczeniu ESL.

Więcej na temat: Oficjalnie Superliga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy