OFICJALNIE: Oświadczenie Superligi. „Obecny system nie działa”

OFICJALNIE: Oświadczenie Superligi. „Obecny system nie działa”
Redakcja
Redakcja
Źródło: The Super League

Superliga zdecydowała się na opublikowanie oświadczenia w związku z panującym obecnie zamieszaniem i rezygnacją z rozgrywek kolejnych klubów.

Jak już wiemy, z Superligi wycofują się wszystkie kluby Premier League, a nad komunikatami w tej sprawie pracują już włoskie AC Milan i Inter Mediolan. Projekt odrzucić powinna też FC Barcelona. Wkrótce grono założycieli, pierwotnie składające się z 12 drużyn, może skurczyć się do inicjatorów akcji - Realu Madryt i Juventusu.

Komunikat Superligi nie wskazuje jednak na całkowite porzucenie projektu, a raczej nadanie mu wkrótce nowego kształtu.

„Europejska Superliga jest przekonana, że obecne status quo w europejskiej piłce potrzebuje zmiany.

Proponujemy nowy europejski turniej, ponieważ obecny system nie działa. Celem naszej propozycji jest pozwolenie sportowi na ewolucję przy jednoczesnym generowaniu środków i stabilizacji dla całej piłkarskiej piramidy, wliczając w to pomoc w pokonaniu trudności finansowych dotyczącego całej futbolowej społeczności ze względu na pandemię koronawirusa. Dostarczyłoby to też znacząco większych płatności do wszystkich podmiotów piłkarskich.

Pomimo opuszczenia nas przez angielskie kluby, zmuszone do takiej decyzji ze względu na presję na nich nakładaną, jesteśmy przekonani, że nasza propozycja w pełni koresponduje z europejskich prawem i regulacjami, co udowodniła decyzja sądu o ochronie Superligi przed akcją ze strony obcych podmiotów.

Biorąc pod uwagę obecne warunki, powinniśmy ponownie rozważyć najbardziej kluczowe kroki do zmiany kształtu projektu, cały czas mając na względzie oferowanie kibicom najlepszego możliwego doświadczenia przy jednoczesnym dostarczeniu piłkarskiej społeczności zwiększonych płatności solidarnościowych” - czytamy w oświadczeniu ESL.

Więcej na temat: Oficjalnie Superliga

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy