OFICJALNIE: Oświadczenie Tottenhamu w sprawie ataku kibica na Aarona Ramsdale'a

OFICJALNIE: Oświadczenie Tottenhamu w sprawie ataku kibica na Aarona Ramsdale'a
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tottenham Hotspur FC

Tottenham Hotspur wystosował oficjalny komunikat w sprawie incydentu, do którego doszło tuż po końcowym gwizdku spotkania z Arsenalem.

W niedzielnych derbach północnego Londynu „Kanonierzy” po raz kolejny udokumentowali swoją sportową klasę. Tym razem w starciu z odwiecznym rywalem wygrali 2:0 po samobójczym trafieniu Hugo Llorisa oraz skutecznym uderzeniu z dystansu Martina Ødegaarda.

Gospodarze próbowali odgryźć się na swój sposób. Stworzyli kilka ciekawych ataków, ale za każdym razem albo wykończenie było kiepskie, albo na wysokości zadania stawał Aaron Ramsdale.

To właśnie angielskiemu golkiperowi na koniec wydarzenia przytrafiło się nieprzyjemne spotkanie z jednym z kibiców Tottenhamu. Anonimowy uczestnik wymknął się spod kontroli stewardów z trybun i kopnął piłkarza w tylną część ciała. Natychmiastowo wywiązała się sprzeczka, lecz z biegiem sekund sytuacja została opanowana.

***

Premier League: Aaron Ramsdale kopnięty przez kibica po derbach Londynu [WIDEO]

***

Zarząd, a zarazem organizator meczu zapowiedział, że już zostały podjęte kroki, aby zidentyfikować sprawcę.

„Klub przejrzał ujęcia z kamer monitoringu w celu namierzenia kibica i będzie współpracował ze stołecznymi służbami policji, Arsenalem i Aaronem Ramsdale'em, aby wymierzyć najbardziej możliwą surową karę, włączając w ten zakres natychmiastowy zakaz stadionowy” – czytamy w oświadczeniu „The Spurs”.

Angielska federacja piłkarska (FA) z kolei określiła ten incydent jako „całkowicie nie do zaakceptowania” i zapowiedziała także swój częściowy udział w postępowaniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy