OFICJALNIE: Oświadczenie Tottenhamu w sprawie ataku kibica na Aarona Ramsdale'a

OFICJALNIE: Oświadczenie Tottenhamu w sprawie ataku kibica na Aarona Ramsdale'a
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Tottenham Hotspur FC

Tottenham Hotspur wystosował oficjalny komunikat w sprawie incydentu, do którego doszło tuż po końcowym gwizdku spotkania z Arsenalem.

W niedzielnych derbach północnego Londynu „Kanonierzy” po raz kolejny udokumentowali swoją sportową klasę. Tym razem w starciu z odwiecznym rywalem wygrali 2:0 po samobójczym trafieniu Hugo Llorisa oraz skutecznym uderzeniu z dystansu Martina Ødegaarda.

Gospodarze próbowali odgryźć się na swój sposób. Stworzyli kilka ciekawych ataków, ale za każdym razem albo wykończenie było kiepskie, albo na wysokości zadania stawał Aaron Ramsdale.

To właśnie angielskiemu golkiperowi na koniec wydarzenia przytrafiło się nieprzyjemne spotkanie z jednym z kibiców Tottenhamu. Anonimowy uczestnik wymknął się spod kontroli stewardów z trybun i kopnął piłkarza w tylną część ciała. Natychmiastowo wywiązała się sprzeczka, lecz z biegiem sekund sytuacja została opanowana.

***

Premier League: Aaron Ramsdale kopnięty przez kibica po derbach Londynu [WIDEO]

***

Zarząd, a zarazem organizator meczu zapowiedział, że już zostały podjęte kroki, aby zidentyfikować sprawcę.

„Klub przejrzał ujęcia z kamer monitoringu w celu namierzenia kibica i będzie współpracował ze stołecznymi służbami policji, Arsenalem i Aaronem Ramsdale'em, aby wymierzyć najbardziej możliwą surową karę, włączając w ten zakres natychmiastowy zakaz stadionowy” – czytamy w oświadczeniu „The Spurs”.

Angielska federacja piłkarska (FA) z kolei określiła ten incydent jako „całkowicie nie do zaakceptowania” i zapowiedziała także swój częściowy udział w postępowaniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! OFICJALNIE: Tottenham wreszcie zatrudnił nowego menedżera. Będzie ofensywnie! Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Andrés Iniesta na pożegnanie z Vissel Kobe gra przeciwko FC Barcelonie. Znamy składy! [OFICJALNIE] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy