OFICJALNIE: Ousmane Dembélé wypada z gry na sześć miesięcy

OFICJALNIE: Ousmane Dembélé wypada z gry na sześć miesięcy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Barcelona opublikowała komunikat w sprawie stanu zdrowia Ousmane’a Dembélé.

Zgodnie z zapowiedziami francuski atakujący przeszedł dzisiaj operację uszkodzonego ścięgna udowego w prawej nodze.

„Zabieg przeprowadzony w Finlandii zakończył się sukcesem. Zawodnika operował dr Lasse Lempainen. Francuz będzie niezdolny do gry przez sześć miesięcy” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez kataloński klub. Barcelona potwierdziła, że Dembélé całkowicie zerwał wspomniane ścięgno.

Sześciomiesięczna pauza oznacza, że Francuz w tym sezonie nie pojawi się już na murawie (22-latek kończy go z dziewięcioma występami i golem na koncie), a także ominie go część przygotowań do kolejnych rozgrywek.

Barcelona zapewne błyskawicznie przejdzie do załatwiania formalności dotyczących pozyskania zawodnika poza oknem transferowym. Zgodnie z przepisami hiszpańskiej federacji umożliwia jej to przynajmniej pięciomiesięczna przerwa  w grze piłkarza.

Przypomnijmy, że „Duma Katalonii” będzie mogła zakontraktować zawodnika zarejestrowanego obecnie w rodzimym związku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy