OFICJALNIE: Ousmane Dembélé wypada z gry na sześć miesięcy

OFICJALNIE: Ousmane Dembélé wypada z gry na sześć miesięcy
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Barcelona

Barcelona opublikowała komunikat w sprawie stanu zdrowia Ousmane’a Dembélé.

Zgodnie z zapowiedziami francuski atakujący przeszedł dzisiaj operację uszkodzonego ścięgna udowego w prawej nodze.

„Zabieg przeprowadzony w Finlandii zakończył się sukcesem. Zawodnika operował dr Lasse Lempainen. Francuz będzie niezdolny do gry przez sześć miesięcy” - czytamy w komunikacie opublikowanym przez kataloński klub. Barcelona potwierdziła, że Dembélé całkowicie zerwał wspomniane ścięgno.

Sześciomiesięczna pauza oznacza, że Francuz w tym sezonie nie pojawi się już na murawie (22-latek kończy go z dziewięcioma występami i golem na koncie), a także ominie go część przygotowań do kolejnych rozgrywek.

Barcelona zapewne błyskawicznie przejdzie do załatwiania formalności dotyczących pozyskania zawodnika poza oknem transferowym. Zgodnie z przepisami hiszpańskiej federacji umożliwia jej to przynajmniej pięciomiesięczna przerwa  w grze piłkarza.

Przypomnijmy, że „Duma Katalonii” będzie mogła zakontraktować zawodnika zarejestrowanego obecnie w rodzimym związku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu Rüdiger odejdzie z Chelsea?! Negocjacje w sprawie hitowego transferu FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Serie A FIFA 21: Najlepsza jedenastka z Serie A OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco OFICJALNIE: Florentino Luís w AS Monaco Liga Europy: Pary play-offów. Legia Warszawa i Lech Poznań za tydzień powalczą o fazę grupową Liga Europy: Pary play-offów. Legia Warszawa i Lech Poznań za tydzień powalczą o fazę grupową Luka Zahovič blisko Ekstraklasy Luka Zahovič blisko Ekstraklasy Ekstraklasa: Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław przełożony [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Mecz Legia Warszawa - Śląsk Wrocław przełożony [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Santiago Arias trafił do Bayeru OFICJALNIE: Santiago Arias trafił do Bayeru

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy