OFICJALNIE: Paulus Arajuuri zmienił klub. Pomogli sponsorzy

OFICJALNIE: Paulus Arajuuri zmienił klub. Pomogli sponsorzy fot. Helsinki HJK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Helsinki IFK

Paulus Arajuuri, występujący niegdyś w Lechu Poznań, kontynuuje karierę w ojczyźnie. 34-latek po trudnym okresie w HJK Helsinki odszedł do sąsiedniego Helsinki IFK.

Arajuuri to nazwisko z pewnością znane fanom polskiej ekstraklasy. Fiński stoper w przeszłości przez trzy lata bronił barw Lecha Poznań, rozgrywając dla niego ponad 80 spotkań. Po solidnym okresie w stolicy Wielkopolski 34-latek zdecydował się odejść do duńskiego Brøndby IF.

Mistrz Polski z sezonu 2014/2015 ubiegłego lata wrócił po ponad dwunastu latach do ojczyzny. 58-krotny reprezentant kraju wzmocnił szeregi tamtejszego giganta - HJK Helsinki, dla którego rezerw rozegrał kiedyś trzy spotkania.

W zespole Toniego Koskeli weteran nie potrafił poważnie zaistnieć, dlatego zdołał w nim zaliczyć jedynie cztery występy, w tym jeden w lidze Europy w starciu z AS Romą. Spory wpływ miała na to kontuzją, z którą mierzył się do niedawna.

34-latek nie poprawi już tego bilansu, gdyż po rozmowach z klubem postanowił odejść. Środkowy obrońca nie przeniósł się jednak daleko.

Paulus Arajuuri związał się umową obowiązującą do 31 grudnia 2024 roku z sąsiednim Helsinki IFK. Stołeczna drużyna w poprzednim sezonie spadła z ekstraklasy, stąd czeka ją trudny okres. Co więcej, ekipa, która współdzieli z KJK stadio Bolt Arena, boryka się z poważnymi problemami finansowymi, mierząc się do niedawna z widmem bankructwa.

Sytuację ustabilizowali partnerzy i sponsorzy. To właśnie dwie współpracujące firmy pomogły zakontraktować byłego piłkarza „Kolejorza”, zapewniając na ten cel odpowiednie środki.

- Dzięki finansowaniu spoza podstawowego budżetu jesteśmy w stanie sprowadzić do klubu zawodnika na takim poziomie - chwalił się na konferencji prasowej prezes HIFK, Perttu Hillman.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy