OFICJALNIE: Paweł Wszołek ponownie w Ekstraklasie

OFICJALNIE: Paweł Wszołek ponownie w Ekstraklasie fot. Legia Warszawa
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Paweł Wszołek w najbliższych miesiącach będzie występował w Legii Warszawa.

Legia potwierdziła wypożyczenie Wszołka z Unionu Berlin do końca sezonu 2021/2022. W klubowym komunikacie nie ma słowa o opcji wykupu. Takiego zapisu niemal na pewno nie ma w umowie zawartej między klubami.

Wszołek wraca do Warszawy po pół roku przerwy. Do Unionu trafił w trakcie ostatniego letniego okna po tym, jak wygasła jego umowa z Legią. Od tamtej pory 29-latek zanotował jeden krótki występ w Pucharze Niemiec. W Bundeslidze dwukrotnie siadał na ławce rezerwowych.

Jeśli chodzi o pierwszą przygodę Wszołka z Legią, to trwała ona od 2019 roku. W koszulce warszawskiego zespołu skrzydłowy, który występował też na wahadle, rozegrał 59 meczów. Zanotował 12 trafień i 15 asyst. Zdobył z nim dwa mistrzostwa kraju.

- Nie trzeba było mnie długo namawiać do powrotu. Bardzo się cieszę, że jestem w Legii. Mam nadzieję, że teraz nadchodzi najlepszy moment sezonu dla całej drużyny, a ja sam potwierdzę swoją jakość na boisku. Chwile przeżyte za trenera Vukovicia były jednymi z najpiękniejszych w mojej karierze. Zdobyłem swoje pierwsze mistrzostwo Polski, mieliśmy świetną, bardzo zgraną ekipę. Śledziłem praktycznie wszystkie spotkania Legii. Wiem, że jest tutaj bardzo dużo jakości, wielu świetnych ludzi - nie tylko piłkarzy, bo mam na myśli całą społeczność w klubie - skomentował swój powrót Wszołek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [28/01/2023] OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Koniec sagi. Bamba Dieng w końcu opuścił Olympique Marsylia OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną OFICJALNIE: Dotkliwe kary dla Urugwajczyków za występki w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Rywal Lecha Poznań osłabia się. Druga co do wielkości sprzedaż w historii klubu na ostatniej prostej Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Chelsea dopina transfer z myślą o następnym sezonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie Marcelo Bielsa z zaskakującym warunkiem podjęcia pracy w Evertonie OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów OFICJALNIE: Copa América 2024 poza Ameryką Południową. Do tego nowy turniej dla klubów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy