OFICJALNIE: Perr Schuurs odszedł z Ajaksu. Pierwsza zagraniczna przygoda

OFICJALNIE: Perr Schuurs odszedł z Ajaksu. Pierwsza zagraniczna przygoda fot. Pro Shots/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Torino FC

Torino poinformowało o finalizacji transferu Perra Schuursa z Ajaksu Amsterdam. 22-letni stoper rozpoczyna swą pierwszą przygodę poza ojczyzną.

Transfer holenderskiego defensora do turyńskiej ekipy był już niemalże pewny od kilku dni. Torino i Ajax stosunkowo szybko wypracowały porozumienie, dążąc obopólnie do zamknięcia operacji.

Perr Schuurs zasila szeregi „Granaty” na zasadzie definitywnego transferu. Mistrz Holandii otrzyma z tytułu sprzedaży dziewięć milionów kwoty podstawowej plus 2,3 miliony w bonusach.

22-latek nie ukrywa swoich dużych ambicji związanych z nowym otoczeniem.

- Moje wrażenia są bardzo dobre. Widziałem już stadion i robi wrażenie. Jestem szczęśliwy, że tu trafiłem, trochę to trwało, ale teraz jestem bardzo szczęśliwy. Lubię atakować z piłką, grać między liniami, grać bardziej ofensywnie, ale też oczywiście bronić. Chcę zachować niezłomność w dążeniu do celu, chcę wnieść swój wkład do drużyny - oznajmił młodzieżowy reprezentant „Oranje”.

Tym samym ekipa z Piemontu przeprowadza dziewiąty, a zarazem największy, transfer w letnim oknie. Dotychczas na Stadio Olimpico Grande Torino zawitali Samuele Ricci, Pietro Pellegri czy Nikola Vlašić.

Perr Schuurs dla Ajaksu rozegrał 93 mecze, dokładając trzy gole i cztery asysty. W tym czasie sięgnął wraz z amsterdamczykami po sześć trofeów, w tym trzy mistrzostwa i dwa Puchary Holandii.

22-latek miał niezwykłą okazję na pożegnanie z ojczyzną, gdyż ostatnie spotkanie w Eredivisie przed wylotem na Półwysep Apeniński rozegrał mierząc się z Fortuną Sittard, a więc klubem, w którym stawiał swe pierwsze kroki w futbolu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy