OFICJALNIE: Petteri Forsell w Koronie Kielce

OFICJALNIE: Petteri Forsell w Koronie Kielce fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Korona Kielce

Petteri Forsell został piłkarzem Korony Kielce.

29-latek podpisał z klubem z województwa świętokrzyskiego kontrakt ważny do 30 czerwca z opcją przedłużenia.

Ofensywny pomocnik jest doskonale znany polskim kibicom. Po raz pierwszy do naszego kraju zawitał w 2016 roku, zostając zawodnikiem Miedzi Legnica. Z małymi przerwami (transfer definitywny do Örebro SK i wypożyczenie do HJK Helsinki) był z nią związany do początku tego roku.

W sumie 12-krotny reprezentant Finlandii rozegrał w koszulce Miedzi 102 spotkania, notując 36 trafień i 16 asyst. W poprzednim sezonie Ekstraklasy zdobył 13 bramek, do których dorzucił cztery ostatnie podania.

Korona rozpoczęła zmagania w 2020 roku od bezbramkowego remisu z Górnikiem Zabrze. Aktualnie podopieczni Mirosława Smyły z dorobkiem 22 punktów zajmują trzynaste miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu OFICJALNIE: Premier League uruchamia Galerię Sław. Pierwsi piłkarze znajdą się w niej już w marcu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Manchester City idzie na wojnę z UEFA. OFICJALNIE: Klub złożył odwołanie do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Liga Mistrzów: TVP dokonała wyboru rewanżowych meczów, które pokaże na swojej antenie Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Nie tylko Slisz. Legia zasadza się na hit transferowy Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza Legia Warszawa OFICJALNIE potwierdziła testy medyczne Slisza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy