Oficjalnie: Pich wraca do Śląska

Oficjalnie: Pich wraca do Śląska fot. Transfery.info
Jarosław Matoga
Jarosław Matoga
Źródło: Śląsk Wrocław

Robert Pich został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Dla Słowaka to już trzeci epizod w klubie ze stolicy Dolnego Śląska.

Wrocławianie podpisali z "nowym" skrzydłowym kontrakt do końca czerwca 2018 roku. 28-latek rozwiązał umowę z niemieckim Kaiserslautern blisko miesiąc temu i od tego czasu poszukiwał klubu.

- Cieszymy się, że możemy poinformować o ponownej współpracy z naszym przyjacielem Robertem Pichem. Jesteśmy szczęśliwi. Ja szczególnie z dwóch powodów. Po pierwsze jest to gracz energetyczny, a takich nam trzeba. Pich to solidne wzmocnienie naszej ofensywy. Po drugie traktujemy go jak Polaka - podkreślił na konferencji prasowej prezes klubu, Krzysztof Hołub.

Słowacki skrzydłowy w swojej profesjonalnej karierze więcej spotkań, niż w Śląsku rozegrał tylko w rodzimym MŠK Žilina, skąd w sierpniu 2013 roku trafił do Ekstraklasy. Dwa lata później Pich przeniósł się do niemieckiego Kaiserslautern, gdzie zaliczył tylko siedem występów przez dwa sezony, wyłączając półroczne wypożyczenie do wrocławskiej drużyny w poprzednim sezonie.

28-letni zawodnik będzie jednym piłkarze, który w najbliższym czasie zasili szeregi ekipy ze stolicy Dolnego Śląska.

- Prowadzimy rozmowy i wkrótce powiemy coś więcej. Robimy wszystko, by trener Urban przed startem rozgrywek miał możliwie najlepszą kadrę, na jaką nas stać - poinformował Adam Matysek, dyrektor sportowy zespołu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi OFICJALNIE: Rozgrywki piłkarskie w Turcji zawieszone po trzęsieniu ziemi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy