OFICJALNIE: Pierwszy transfer Köln po wywalczeniu awansu do Bundesligi

OFICJALNIE: Pierwszy transfer Köln po wywalczeniu awansu do Bundesligi fot.
Jan Piekutowski
Źródło: 1. FC Köln

1. FC Köln potwierdziło zakontraktowanie Juliana Krahla po zapewnieniu sobie powrotu do najwyżej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Utalentowany bramkarz dołączył do beniaminka Bundesligi na zasadzie wolnego transferu z Lipska i po przejściu testów medycznych związał się z nim do końca czerwca 2023 roku.

19-latek jest wychowankiem „Byków”, ale nigdy nie dostąpił zaszczytu zadebiutowania w pierwszej drużynie. W trwających rozgrywkach mógł za to liczyć na regularną grę w młodzieżowym zespole, w którego barwach wystąpił w 20 meczach i zachował w nich aż jedenastokrotnie czyste konto.

Golkiper mierzący 194 centymetry jest zapewne inwestycją w przyszłość, ponieważ nie zanosi się na to, aby szeregi „Kozłów” opuścił Timo Horn.

Julian Krahl jest w sumie drugim letnim wzmocnieniem 1. FC Köln. Przed nim umowę z klubem jeszcze w połowie sezon zawarł Kingsley Schindler. Skrzydłowy urodzony w Hamburgu i posiadający ghańskie korzenie reprezentował w tym sezonie szeregi Holstein Kiel. 25-letni skrzydłowy rozegrał 26 meczów dla tego klubu, w których strzelił siedem bramek i zanotował osiem asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy