OFICJALNIE: Pierwszy transfer w historii Atlético Ottawa, klubu należącego do Atlético Madryt

OFICJALNIE: Pierwszy transfer w historii Atlético Ottawa, klubu należącego do Atlético Madryt
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Atletico Ottawa

Atlético Ottawa zostało założone w styczniu tego roku z myślą o starcie w Canadian Premier League 2020. Na razie sfinalizowano pierwszy transfer - Bena Fiska.

Wcześniej jednak podjęto pierwszą ważną sportową decyzję - szkoleniowcem zespołu został 41-letni Hiszpan Mista, a więc dwukrotny reprezentant swojego kraju w 2005 roku, który tym samym dostaje w Kanadzie szansę debiutu na ławce trenerskiej.

Pierwszym w historii Atlético Ottawa piłkarzem został z kolei 27-letni napastnik Ben Fisk, dwukrotny reprezentant Kanady, mający za sobą pobyt w Europie - w hiszpańskich Coruxo i rezerwach Deportivo de La Coruña czy irlandzkim Derry City. Piłkarz ten grał w pierwszym w historii sezonie Canadian Premier League dla Pacific FC, w 24 meczach strzelając sześć bramek. Jego klub zajmował miejsce w środku siedmiozespołowej stawki.

Ambicje jego nowego pracodawcy są z pewnością większe ze względu na właścicieli - Atlético Madryt, które w Ottawie zawiązało spółkę z miejscowym biznesmenem Jeffem Huntem.

Drugi sezon kanadyjskiej ekstraklasy rusza już w kwietniu, więc przed działaczami z Ottawy mnóstwo pracy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Legia Warszawa: Kacper Tobiasz po meczu z Lechem Poznań Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych Przerwany mecz Newcastle United z Tottenhamem. Znakomite zachowanie Sergio Reguilóna, Erica Diera i służb medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy