OFICJALNIE: Polacy przeprowadzili ciekawy transfer do AS Monaco

OFICJALNIE: Polacy przeprowadzili ciekawy transfer do AS Monaco fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: INNfootball | Adomaitis

Edgaras Utkus podpisał kontrakt z AS Monaco.

Utalentowany Litwin już w sierpniu zeszłego roku trafił do mistrzów Francji na testy i okazuje się, że wywarł na tyle dobre wrażenie, że skłonił klub do jego sprowadzenia. Agencja menedżerska INNfootball zasugerowała transfer w piątek, publikując na portalu społecznościowym zdjęcie stadionu monakijczyków z podpisem: „coś tam chyba się uda zrobić...”. Dziś potwierdziło się, że faktycznie chodziło o transfer.

„Deal done. Młodzieżowy reprezentant Litwy Edgaras Utkus na zasadach transferu definitywnego został zawodnikiem AS Monaco” - czytamy w krótkim komunikacie agencji.

Litewski dziennikarz Aurimas Adomaitis zdradza nieco więcej szczegółów. 17-latek miał podpisać kontrakt, który zwiąże go z „Les Monégasques” na najbliższe dwa i pół roku. Tym samym pomocnik opuszcza Nacionalinė Futbolo Akademija, czyli główną litewską akademię piłkarską, w której trenują najlepsi młodzi piłkarze z całego kraju.

Reprezentant Litwy U-19 na ten moment będzie trenował w drużynie młodzieżowej, ale z czasem może otrzymać szansę na grę w pierwszej drużynie. Jest pierwszym litewskim zawodnikiem w zespole AS Monaco. O, jeszcze wtedy tylko potencjalnym, transferze oraz pierwszych wrażeniach z treningów w Monako wypowiadał się już w sierpniu.

- Pierwsze dni były trudne, musiał się zaadaptować w nowej drużynie i nowym mieście, ale kiedy to się udało, było już łatwiej. Myślę, że radzę sobie dobrze na treningach. Dogaduję się z zespołem i lubię jej styl gry. Mam nadzieję, że będę mógł przypatrywać się z bliska zawodnikom pierwszej drużyny i uczyć się od najlepszych - mówił Utkus w trakcie okresu próbnego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy