OFICJALNIE: Polska firma przejęła Beşiktaş Esports

OFICJALNIE: Polska firma przejęła Beşiktaş Esports fot. mehmetcan / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: IGS

Polska spółka Intelligent Gaming Solutions S.A. kupiła licencję Beşiktaş Esports.

Beşiktaş Esports to pierwszy na świecie klub e-sportowy, który został powiązany z klubem piłkarskim. Miało to miejsce w 2015 roku. Tureccy kibice są znani z ogromnego oddania dla drużyny, co daje możliwości dla innych firm. W samym Stambule mieszka ponad 15 milionów mieszkańców.

Polska firma IGS postanowiła to wykorzystać i za 400 tysięcy euro nabyła prawa do reprezentowania Tureckiej potęgi. Intelligent Gaming Solutions S.A to spółka notowana na rynku NewConnect. W swoim portfelu ma BingoLotto oraz studia developerskie tworzące gry na Nintendo Switch oraz urządzenia mobilne.

- Beşiktaş posiada 99 sklepów stacjonarnych oraz e-sklep. To nieoceniona baza potencjalnych klientów - wyjaśnia Ivan Hanamov, prezes IGS.

To nie pierwszy projekt e-sportowy tej firmy i prawdopodobnie nie ostatni.

- Prowadzimy kolejne rozmowy z innymi topowymi klubami i ligami, słynącymi z zamiłowania do futbolu i e-sportu. Obecnie nie mamy planów inwestycji w polski e-sport, ale i ten rynek będzie przez nas analizowany - wyjawił Hanamov.

IGS skupi się na rozwoju Beşiktaşu w różnych grach, między innymi FIFA, NBA czy League of Legends.

KACPER SASIAK

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” Manchester United: Joel Glazer napisał list do kibiców „Czerwonych Diabłów” EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE] Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy