OFICJALNIE: Polskie kluby poznały kalendarz europejskich pucharów na sezon 2023/2024. Będzie łatwiej

OFICJALNIE: Polskie kluby poznały kalendarz europejskich pucharów na sezon 2023/2024. Będzie łatwiej fot. Pawel Jaskolka / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: UEFA

UEFA opublikowała kalendarz europejskich pucharów na sezon 2023/2024 roku. Lepsza dyspozycja polskich klubów w ostatnich latach zaowocowała konkretnymi profitami.

Choć dopiero niedawno zaczęła się rywalizacja w ramach fazy grupowej we wszystkich trzech europejskich rozgrywkach, to niektórzy powoli myślą już o kolejnym sezonie. Tyczy się to przede wszystkim ekip, które tym razem musiały obejść się smakiem i nie zakwalifikowały się do kluczowej kontynentalnych części turniejów.

W tym miejscu należy wymienić polskie kluby z dużymi ambicjami na regularną grę w Europie takie jak Raków Częstochowa oraz Legia Warszawa. Wkrótce będą mieć jednak nieco łatwiej.

Dobra postawa w ostatnich sezonach i regularne awanse do fazy grupowej co najmniej jednej ekipy w trzech ostatnich latach, przyczynił się do poprawy naszego rankingu. Ekstraklasa zajmuje w nim obecnie 28. miejsce w zestawieniu UEFA, co przełoży się na konkretne profity w sezonie 2023/2024.

Tyczy się to przede wszystkim ekip występujących w Lidze Konferencji Europy (wicemistrz Polski, trzecia drużyna Ekstraklasy i zdobywca Pucharu Polski). Od teraz będą one startowały od drugiej rundy eliminacji, a nie jak teraz, od pierwszej. Da to większe pole manewru trenerom, którzy dzięki temu mogą lepiej przygotować swoich podopiecznych.

Mecze tej fazy zaplanowano na 27 lipca i 3 sierpnia 2023 roku.

Jeśli chodzi natomiast o mistrza Polski, to w jego przypadku niewiele się zmieniło, bo podobnie, jak ostatnio, rywalizację rozpocznie od pierwszej rudny eliminacji Ligi Mistrzów. Spotkania tej fazy odbędą się już 11 i 12 lipca 2023 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy