OFICJALNIE: Porozumienie Astiza
2018-06-11 15:17:00; Aktualizacja: 7 lat temu
Inaki Astiz podpisał nową umowę z Legią Warszawa.
Stołeczny klub aktywował klauzulę zapisaną w kontrakcie doświadczonego obrońcy i przedłużył jego pobyt w szeregach „Wojskowych” do 30 czerwca 2019 roku. Dotychczasowa umowa defensora z zespołem wygasała po zakończeniu obecnego miesiąca.
- Kolejny sezon spędzę u siebie. W Legii czuję się jak w domu. Cieszę z podpisania nowej umowy. To najlepszy klub w Polsce. Chcę podziękować kolegom z drużyny, bo dzięki im moja postawa wyglądała tak dobrze. Fizycznie czuję się świetnie, nie miałem w tym roku żadnego urazu. Trzeba teraz ciężko pracować i przygotowywać się do startu rozgrywek - powiedział Inaki Astiz.
Dla Hiszpana będzie to już dziesiąty sezon spędzony w warszawskim zespole. Do tej pory razem z ekipą z województwa mazowieckiego sięgnął trzykrotnie po mistrzostwo oraz sześciokrotnie po puchar kraju. Popularne
34-letni zawodnik rozegrał do tej pory 181 spotkań na poziomie Ekstraklasy w barwach Legii i pod tym względem zajmuje trzynaste miejsce w gronie najczęściej oglądanych obcokrajowców na polskich boiskach. Jeżeli doświadczony obrońca w nadchodzących rozgrywkach nie będzie narzekał na problemy zdrowotne, to będzie miał szansę wyprzedzić w tej klasyfikacji między innymi Dušana Kuciaka (184) czy Ediego Andradinę (186).














![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/170x113/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/170x113/xyz.jpg)





![Nie przebił się w Zagłębiu Lubin, teraz imponuje skutecznością we Włoszech [WIDEO]](img/photos/112005/90x60/daniel-mikolajewski-parma.jpg)

![Duża wpadka Radosława Majeckiego [WIDEO]](img/photos/112455/90x60/xyz.jpg)

![Ekstraklasa: Składy na GKS Katowice – Piast Gliwice [OFICJALNIE]](img/photos/104977/170x113/gks-katowice-piast-gliwice.jpg)




