OFICJALNIE: Porozumienie Quintero. Letnia promocja?!

OFICJALNIE: Porozumienie Quintero. Letnia promocja?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: CA River Plate

River Plate poinformowało o przedłużeniu umowy z Juanem Fernando Quintero.

W ostatnim czasie Kolumbijczyk znajduje się w znakomitej dyspozycji. To sprawiło, że spekulacje na temat jego odejścia odżyły na nowo, a faworytem do jego pozyskania miał być Real Madryt. Na drugim planie trwały negocjacje z River Plate w sprawie przedłużenia umowy.

Kością niezgody początkowo miała być kwota odstępnego. 26-latek chciał jej obniżenia, w celu przyciągnięcia potencjalnych kupców. Natomiast klub, wręcz przeciwnie. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i zawodnik podpisał umowę do 30 czerwca 2022 roku z klauzulą odstępnego w wysokości 30 milionów dolarów (26 milionów euro).

Tym samym władze River Plate zyskały mocny atut podczas negocjacji z zainteresowanymi klubami. Przypomnijmy, ze Juan Quintero trafił do Argentyny rok temu z FC Porto. Wówczas wypożyczono go za 500 tysięcy euro i zapewniono sobie opcję transferu definitywnego po wpłaceniu 3,2 miliona euro za 50% praw do zawodnika. Dwa miesiące temu klub z Buenos Aires zdecydował się na taki ruch. Dodajmy, że w przypadku sprzedaży 22-krotnego reprezentanta Kolumbii, 20% z kwoty całkowitej trafi do FC Porto.

W obecnym sezonie 26-latek wystąpił w 16 spotkaniach, strzelił sześć goli i zanotował asystę.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy