OFICJALNIE: Poznaliśmy drugiego beniaminka Serie A. Zacięta walka o miejsce w barażach!

OFICJALNIE: Poznaliśmy drugiego beniaminka Serie A. Zacięta walka o miejsce w barażach!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

FC Crotone zapewniło sobie uzyskanie bezpośredniego awansu do Serie A na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek na zapleczu włoskiej elity.

Drużyna prowadzona przez Giovanniego Stroppę dołączyła do Benevento i w następnym sezonie będzie występować w Serie A.

Ekipa ze Stadio Ezio Scida zapewniła sobie uzyskanie bezpośredniego awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju za sprawą odniesienia okazałego zwycięstwa nad zdegradowanym już Livorno (5:1) i tym samym wraca do włoskiej elity po dwóch latach przerwy.

FC Crotone jest zespołem złożonym z niezwykle doświadczonych graczy takich jak Maxi López, Nicolás Spolli, Luca Marone czy Alex Cordaz oraz obiecujących piłkarzy jak Giovanni Crociata oraz Niccolò Zanellato i teraz po znalezieniu się w Serie A będą oni walczyć o to, aby utrzymać klub w gronie najlepszych ekip z Półwyspu Apenińskiego.

Za plecami dwóch beniaminków ma miejsce w dalszym ciągu walka o zajęcie pozycji premiowanych grą w barażach o awans. Pewna udziału w nich jest już Spezia Calcio, a o pozostałe pięć miejsc toczy się jeszcze batalia pomiędzy aż dwunastoma klubami.

Obecnie najbliżej znalezienia się w tym gronie są Pordenone (nowy zespół Adama Chrzanowskiego), Frosinone, Cittadella, Empoli (z wypożyczonym Szymonem Żurkowskim) i Salernitana (z wypożyczonym Patrykiem Dziczkiem).

Więcej na temat: Oficjalnie FC Crotone Włochy Serie A

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Schalke opuszcza Bundesligę po 30 latach [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził rychłe rozstanie z Edem Woodwardem [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi OFICJALNIE: Manchester City rezygnuje z Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi Piłkarze Liverpoolu ze wspólnym, klarownym komunikatem w sprawie Superligi De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć De Bruyne o Superlidze: Pozwólmy fanom marzyć Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Superliga: FC Barcelona zostawiła sobie furtkę na ucieczkę i wygląda na to, że z niej zaraz skorzysta Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu Olympique Marsylia nie stanie Milikowi na drodze do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy