OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Ligue 1

2024-05-12 23:11:09; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego spadkowicza Ligue 1 Fot. rarrarorro / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Clermont Foot straciło matematyczne szanse na utrzymanie się w Ligue 1. Po ostatniej serii gier dołączy do niego FC Lorient lub FC Metz.

Znacząca część przedostatniej serii gier w najwyższej klasie rozgrywkowej odbyła się w formie multiligi.

W ten sposób podniesiono napięcie w kwestii poznania końcowych rozstrzygnięć na poziomie Ligue 1 w górnych oraz dolnych rejonach tabeli.

W tym pierwszym aspekcie udało nam się poznać drugiego francuskiego uczestnika Ligi Mistrzów, którym zostało AS Monaco.

Ponadto pewne udziału w europejskich pucharach jest OGC Nice. Zespół Marcina Bułki nie wie jeszcze tylko, czy zagra w zasadniczej fazie Ligi Europy czy dostąpi zaszczytu wzięcia udziału w eliminacjach najbardziej prestiżowych zmagań na Starym Kontynencie.

Natomiast na dole tabeli wiemy z całą stanowczością, że w następnej edycji Ligue 1 nie zagra Clermont Foot, które po porażce z Olympique'em Lyon straciło matematyczne szanse na zajęcie miejsca barażowego.

To okupuje obecnie FC Metz i wiele wskazuje na to, że na nim pozostanie. Aby tak się stało nie może sobie pozwolić na poniesienie wysokiej porażki z Paris Saint-Germain, co przy wysokim zwycięstwie Lorient nad... Clermont Foot oznaczałoby, że te dwa zespoły zamieniłyby się pozycjami.

Wynika to z faktu, że o kolejności w tabeli francuskich rozgrywek decyduje bilans bramkowy. Ten korzystniejszy ma wspomniane FC Metz - o siedem goli, ale też ma jedno zwycięstwo więcej na koncie. Dlatego ich rywal potrzebuje odrobienia ośmiu trafień.