OFICJALNIE: Poznaliśmy trzeciego „ratownika” Wisły Kraków

2019-01-14 22:25:51; Aktualizacja: 5 lat temu
OFICJALNIE: Poznaliśmy trzeciego „ratownika” Wisły Kraków Fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Jarosław Królewski | Twitter | Wisła Kraków

Jarosław Królewski ujawnił dane personalne trzeciej osoby, która zdecydowała się pomóc Wiśle Kraków w trudnej sytuacji finansowej.

W ubiegłą sobotę Królewski oznajmił, że wraz z Jakubem Błaszczykowskim i swoim przyjacielem przeleją na konto Wisły Kraków łącznie cztery miliony złotych. Dotąd dane trzeciego pożyczkodawcy były nieznane. 

Dziś jednak Królewski postanowił rzucić światło na tę sprawę. Okazało się, że tą osobą jest Tomasz Jażdżyński, większościowy udziałowiec  firmy Veneo, prezes Gremi Media SA, wydawcy między innymi „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. W przeszłości był on prezesem m.in. Interia.pl SA czy GG Network SA. W 2004 roku otrzymał on tytuł Człowieka Roku Polskiego Internetu.

Każdy z nich ma pożyczyć krakowianom 1,3333 miliona złotych na wydatki pierwszej potrzeby. 

Polska Ekstraklasa wznowi rozgrywki już ósmego lutego. Do tego czasu sytuacja Wisły Kraków musi zostać ustabilizowana. Tylko w ten sposób uda się nakłonić władze ligi do odwieszenia licencji.  

- Mocno pracujemy nad pozyskaniem inwestora. Bardzo ważne jest dla nas zaangażowanie społeczności – mamy pomysły jak jej aktywność wykorzystać w taki sposób, aby nikt nie poczuł się oszukany. Środki przekazaliśmy awaryjnie, nie jest naszą intencją osiągnięcie w związku z tym żadnych korzyści finansowych – po prostu pomagamy - stwierdził Królewski.