OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona

OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona fot. Oscar Barroso/IPA/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: LaLiga

Antoine Griezmann trafił ponownie w ramach wypożyczenia z Barcelony do Atlético Madryt.

„Los Rojiblancos” zdążyli przed rokiem rzutem na taśmę sfinalizować powrót reprezentanta Francji na Civitas Metropolitano tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego.

Wówczas klub ze stolicy Hiszpanii nawiązał porozumienie z „Dumą Katalonii” w kwestii rocznego wypożyczenia atakującego z zawartymi dwiema opcjami do przedłużenia wzajemnej współpracy.

Pierwsza z nich zakładała ponowne tymczasowe nabycie prawa do korzystania z usług Antoine'a Griezmanna. Natomiast druga zmuszała Atlético Madryt do wykupienia napastnika za 40 milionów euro po rozegraniu przez niego połowy możliwych do rozegrania spotkań.

31-letni zawodnik spełnił ten wymóg, ale „Los Rojiblancos” nie kwapili się do wywiązania z zawartej umowy i musieli znaleźć skuteczne rozwiązanie powstałego kłopotu, a tym okazało się wdrożenie planu następnego wypożyczenia Francuza. W ten sposób reprezentant „Trójkolorowych” musi zgromadzić 50 procent meczów po zsumowaniu dwóch rozgrywek, by wykup za wspomnianą sumę stał się obligatoryjny.

Media z Półwyspu Iberyjskiego poinformowały już przed kilkoma tygodniami o realizacji tego wariantu i sam piłkarz zamieścił w mediach wiele mówiący wpis. Do tej pory nie doczekaliśmy się jednak żadnego stosownego komunikatu opublikowanego przez jeden z klubów.

I ten stan rzeczy nie uległ zmianie, ale za to LaLiga potwierdziła fakt ponownego zarejestrowania Griezmanna jako gracza Atlético Madryt po dołączeniu do zespołu w ramach wypożyczenia z Barcelony.

Tym samym napastnik może być brany przez trenera Diego Simeone przy ustalaniu składu na starcie otwierające sezon z Getafe (15 sierpnia o godzinie 19:30).

Miquel Blázquez przekazał wcześniej, że „Duma Katalonii” zaoszczędzi łącznie na pozostaniu Francuza na Civitas Metropolitano i jego późniejszym definitywnym transferze około 135 milionów euro, czyli nieco więcej niż wydała na jego sprowadzenie przed startem rozgrywek 2019/2020 - 120 milionów euro.

31-letni zawodnik zakończył minione zmagania z ośmioma trafieniami i siedmioma asystami w 36 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy