OFICJALNIE: Przyszłość Juliana Nagelsmanna wyjaśniona. Pomógł awans do 1/8 finału EURO 2024

2024-06-20 07:27:51; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Przyszłość Juliana Nagelsmanna wyjaśniona. Pomógł awans do 1/8 finału EURO 2024 Fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Florian Plettenberg | DFB

Reprezentacja Niemiec wygrała w meczu z Węgrami, zapewniając sobie tym samym awans do 1/8 finału Mistrzostw Europy. Oznacza to, że umowa Juliana Nagelsmanna będzie obowiązywała do 2026 roku.

Julian Nagelsmann wzbudza jeszcze kilka tygodni temu ogromne zainteresowanie Bayernu Monachium, który naciskał na ponowną współpracę po straceniu jakichkolwiek szans na zatrudnienie Xabiego Alonso.

Przez pewien moment wydawało się, że 36-latek może faktycznie zaliczyć niespodziewany powrót do stolicy Bawarii. Ostatecznie odrzucił on zakusy giganta.

Nagelsmann zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej, który obowiązywał początkowo do zakończenia Mistrzostw Europy w 2024 roku. 

Nowa umowa połączyła obydwie strony do zakończenia Mistrzostw Świata w 2026 roku. Co istotne, mogła zostać zerwana na mocy specjalnej klauzuli, o której wdrożenie zabiegali prezydent związku Bernd Neuendorf i dyrektor sportowy kadry Rudi Völler.

Współpraca mogła zostać jednostronnie zerwana, jeśli prowadzony przez Nagelsmanna zespół odpadłby w fazie grupowej EURO 2024. Wiadomo już, że tak się nie stanie.

W środowym meczu z Węgrami podopieczni 36-latka wygrali 2:0. Mają zatem na koncie już sześć punktów i są pewni awansu do 1/8 finału. Klauzula straciła ważność.

Julian Nagelsmann przepracował dotychczas na stanowisku selekcjonera rodzimej kadry dziesięć spotkań. Zanotował w nich sześć zwycięstw, dwa remisy i porażki.