OFICJALNIE: PZPN z odpowiedzią na występ Karola Świderskiego w MLS. Opublikowano wiadomość od lekarzy Charlotte FC

OFICJALNIE: PZPN z odpowiedzią na występ Karola Świderskiego w MLS. Opublikowano wiadomość od lekarzy Charlotte FC fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Jakub Kwiatkowski [Twitter]

Rzecznik Jakub Kwiatkowski opublikował na Twitterze protokół medyczny nadesłany przez Charlotte FC o stanie zdrowie Karola Świderskiego. Na jego podstawie postanowiono wycofać napastnika z udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski.

25-letni zawodnik znalazł się dość niespodziewanie w wyjściowym składzie amerykańskiego zespołu na ligowy pojedynek z FC Cincinnati i po kilku minutach zdołał nawet wpisać się na listę strzelców.

Występ Karola Świderskiego w tym meczu wywołał spore kontrowersje na naszym podwórku z uwagi na fakt, że po dobrej grze przeciwko New England Revolution poinformowano, że doznał on urazu mięśniowego, który wykluczał go z udziału w trwającym zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Tymczasem kontuzja odniesiona przez środkowego napastnika nie okazała się ani poważna, ani problematyczna w kontekście przyjazdu piłkarza na marcowy termin baraży o awans na Mistrzostwa Świata.

W związku z tym w zaczęto w mediach spekulować o tym, kto i dlaczego doprowadził do skreślenia 25-latka z listy powołanych. Wątpliwości w tej sprawie postanowił uciąć rzecznik PZPN-u, który zamieścił na Twitterze komunikat medyczny przesłany związkowi przez Charlotte FC.

Możemy z niego wyczytać, że Świderski zszedł przedwcześnie z boiska w pojedynku z New England Revolution z uwagi na ból w prawym ścięgnie podkolanowym. Przeprowadzona natychmiast badania nie wykazały poważniejszych problemów zdrowotnych zawodnika poza mocnym naciągnięciem, dlatego postanowiono zastosować w jego przypadku zabiegi rehabilitacyjne eliminujące go z gry na 1-2 tygodnie.

Rzeczywistość pokazała jednak, że czternastokrotny reprezentant Polski potrzebował sześciu dniu na odzyskanie pełnej sprawności.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami 65 interesujących piłkarzy LaLigi z wygasającymi umowami

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy