OFICJALNIE: Quaresma wrócił do Portugalii. Bardzo efektowne przywitanie [WIDEO]

OFICJALNIE: Quaresma wrócił do Portugalii. Bardzo efektowne przywitanie [WIDEO] fot. Vitoria Guimarães
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Vitoria

Ricardo Quaresma związał się z Vitorią na zasadzie wolnego transferu i już wkrótce zobaczymy go w portugalskiej lidze. Gwiazdor został zaprezentowany efektownym filmikiem.

Kontrakt blisko 37-letniego skrzydłowego obowiązywał będzie do 30 czerwca 2021/2022 z opcją przedłużenia o sezon. Oznacza to, że w przypadku zainteresowania stron Quaresma w Guimarães może pograć prawie aż do 40. urodzin (będzie je obchodził 26 września 2023 roku).

Wychowanek Sportingu po raz pierwszy ojczyznę opuścił w 2003 roku na rzecz FC Barcelony. W latach 2004-2008 grał w FC Porto, by potem przejść do Interu Mediolan, Chelsea, Beşiktaşu, Al-Ahli i na sezon 2014/2015 znowu wrócić do „Smoków”. Szybko jednak ponownie odezwał się Beşiktaş, który opuścił dopiero po czterech latach na zasadzie wolnego transferu do Kasımpaşy.

Teraz, jak podkreślały portugalskie media, najważniejsze dla Quaresmy nie były warunki finansowe, ale projekt sportowy i możliwość powrotu do ojczyzny.

80-krotny reprezentant Portugalii tym samym dostaje szansę poprawienia swojego dorobku w lokalnej lidze. Dotychczas w 215 meczach zanotował 42 bramki i 53 asysty.

Latem Vitoria sprowadziła już kilkunastu nowych piłkarz, jednak z drugiej strony - odszedł między innymi 23-letni środkowy pomocnik Pêpê, wzmacniając za cztery miliony euro grecki Olympiakos.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy