OFICJALNIE: Radosław Majecki w AS Monaco

OFICJALNIE: Radosław Majecki w AS Monaco fot. AS Monaco
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AS Monaco

Radosław Majecki został przedstawiony jako nowy zawodnik AS Monaco.

Utalentowany bramkarz dołączył do klubu z Księstwa na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa i po zaliczeniu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Młodzieżowy reprezentant Polski będzie musiał trochę poczekać na debiut w barwach ekipy z Ligue 1, ponieważ został z niej od razu wypożyczony na sześć miesięcy z powrotem do zespołu „Wojskowych”.

AS Monaco nie podało pozostałych szczegółów transakcji, ale wcześniej w naszych rodzimych mediach pojawił się szereg informacji twierdzących, że Legia Warszawa zarobi rekordową w skali Ekstraklasy kwotę z tytułu sprzedaży Radosława Majeckiego.

Klub ze stolicy ma otrzymać już teraz siedem milionów euro za 20-letniego bramkarza i w przyszłości będzie mógł liczyć na otrzymanie kolejnego miliona euro zawartego w bonusach oraz 10% od ewentualnej kolejnej sprzedaży wychowanka „Wojskowych”, który pierwsze kroki w futbolu stawiał w Arce Pawłów oraz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Wspomniana wyżej suma oznacza, że młodzieżowy reprezentant Polski został najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy. Do tej pory tym mianem mógł pochwalić się Jan Bednarek, który zamienił Lecha Poznań na Southampton za sześć milionów euro w lipcu 2017 roku.

Majecki rozegrał do tej pory 45 spotkań w barwach Legii i zachował w nich aż 22-krotnie czyste konto.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Bayern Monachium z obsesją wygrania Klubowych Mistrzostw Świata Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie Milik spotkał się z władzami Napoli. Jest wstępne porozumienie AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] AC Milan z dobrymi wiadomościami dla kibiców. Trzy powroty po koronawirusie [OFICJALNIE] Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Peszko reklamuje… alkomaty. Będzie promował odpowiedzialność za kółkiem Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Chelsea poluje na utalentowanego defensora. Może przebić transfer Ibrahimovicia Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Manchester City chce zaoferować za rozchwytywanego pomocnika 40 milionów euro Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót Liverpool FC: Operacja Van Dijka szansą na jego szybszy powrót

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy