OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin

OFICJALNIE: Rafael Benítez wraca z Chin fot. katatonia82 / Shutterstock.com
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Rafael Benitez

Rafael Benítez przestał pełnić funkcję szkoleniowca Dalian Pro, o czym poinformował na swojej stronie internetowej.

60-letni Hiszpan rozstanie z Chinese Super League uzasadnił obecną sytuacją na świecie. „Pandemia wciąż tu jest dla wszystkich z nas, a wspieranie naszych rodzin stanowiło priorytet przy podejmowaniu tej decyzji” - czytamy w komunikacie doświadczonego trenera.

Strony uprzednio porozumiały się co do rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

Benítez w Chinach pracował od lata 2019 roku, ale nie notował satysfakcjonujących rezultatów. W 2020 roku zajął dopiero dwunastą lokatę, a w drugiej części sezonu, rozgrywanej systemem play-off, w dwumeczu pokonał jedynie późniejszego spadkowicza - Shijiazhuang Ever Bright.

Można spodziewać się, że wkrótce zobaczymy go w europejskiej piłce, gdzie największe sukcesy święcił w Liverpoolu, Valencii, Interze Mediolan czy Chelsea. Z angielskim klubem w sezonie 2004/2005 triumfował w Lidze Mistrzów.

Przed Dalian madrytczyk pracował od 2016 do 2019 roku w Premier League w Newcastle United.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Marcin Kamiński szykuje się do wolnego transferu. Może trafić do uznanego niemieckiego klubu Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie Bayern Monachium: Ujawniono zarobki piłkarzy. Klub płaci im od 2,5 do 22 milionów euro rocznie CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu CIES: Najbardziej doświadczone talenty urodzone po 2000 roku. Dwóch Polaków w zestawieniu FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? FC Barcelona: Ferran Reverter – kim jest prawa ręka Joana Laporty? Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Heung-min Son i Harry Kane z rekordem Premier League. Przebili Alana Shearera i Chrisa Suttona Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Manchester United: Sprzeczne informacje w sprawie Cavaniego Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE] Rúben Amorim może zostać zawieszony nawet na SZEŚĆ lat. Sporting wydał ostre oświadczenie [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy