OFICJALNIE: Rafał Ulatowski rozstał się z Resovią Rzeszów. Poznaliśmy nazwisko nowego trenera

2024-06-20 07:59:09; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Rafał Ulatowski rozstał się z Resovią Rzeszów. Poznaliśmy nazwisko nowego trenera Fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Resovia Rzeszów

Resovia Rzeszów, jeden ze spadkowiczów I ligi sezonu 2023/2024, ogłosiła zakończenie współpracy z Rafałem Ulatowskim. Za wyniki zespołu od teraz odpowiada Jakub Żukowski.

Po czteroletnim pobycie na zapleczu Ekstraklasy klub musiał pogodzić się ze spadkiem do niższej klasy rozgrywek. Choć do końca walczył o przetrwanie wyścigu z Polonią Warszawa, utrzymać się nie udało. Ostatecznie podzielił los Zagłębia Sosnowiec oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Rozczarowujący rezultat na koniec kampanii oznaczał również wielkie zmiany w zespole. Na jego czele nie stoi już Rafał Ulatowski, który wraz z początkiem grudnia podjął się misji ratowania rzeszowian. Umowa została rozwiązana przedwcześnie za obopólnym porozumieniem.

Na przestrzeni 18 spotkań CWKS pod wodzą emerytowanego pomocnika wygrał pięć spotkań, tyle samo zremisował i osiem przegrał.

Dawniej przez siedem lat pełnił funkcję szefa szkolenia akademii piłkarskiej Lecha Poznań. Przy okazji spróbował swoich sił także jako szkoleniowiec rezerw „Kolejorza”.

Jako asystent Czesława Michniewicza w sztabie szkoleniowym Zagłębia Lubin przyczynił się do zdobycia mistrzostwa i Superpucharu Polski (2007). Szatnią zarządzał także w takich miejscach, jak GKS Bełchatów, Miedź Legnica, Lechia Gdańsk czy Cracovia.

W latach 2008-2009 pracował u boku Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski.

Schedę po Ulatowskim przejmuje 37-letni Jakub Żukowski, dotychczasowy asystent. Wcześniej podobną rolę sprawował w Stomilu Olsztyn i Olimpii Grudziądz. W Chojniczance Chojnice z kolei został zatrudniony jako trener-analityk.

Podpisany kontrakt obowiązuje przez najbliższy rok z opcją przedłużenia o kolejny.