OFICJALNIE: Rajković odrzucił AS Monaco. Wybrał Stade de Reims!

OFICJALNIE: Rajković odrzucił AS Monaco. Wybrał Stade de Reims!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Stade de Reims

Predrag Rajković zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w barwach Stade de Reims.

Reprezentant Serbii znajdował się przed paroma laty na celowniku kilku czołowych europejskich zespołów. 23-letni zawodnik zasłużył sobie na takie zainteresowanie za sprawą bardzo dobrych występów w Crvenie zvedzie oraz młodzieżowych drużynach narodowych swojego kraju, z którymi sięgnął najpierw po mistrzostwo Europy U-19 i później po mistrzostwo Świata U-20.

Uzdolniony bramkarz po zdobyciu tego drugiego trofeum nie zdecydował się na jednak na wyjazd do jednej z drużyn występujących w czołowej lidze na zachodzie Starego Kontynentu, ponieważ postanowił zaakceptować ofertę złożoną mu przez Maccabi Tel-Awiw.

Rajković po przeprowadzce do izraelskiego klubu w ekspresowym tempie stał się jednym z najlepszych golkiperów w całych tamtejszych rozgrywkach, o czym świadczy fakt, że w 136 rozegranych meczach o punkty zachował aż 71 razy czyste konto.

Serb po zdobyciu mistrzowskiego tytułu z „Żółto-Niebieskimi” w zakończonym już sezonie uznał, że nadszedł odpowiedni czas, aby spróbował swoich sił w mocniejszej lidze. Przed paroma miesiącami w mediach pojawiła się informacja, że poważne zainteresowanie jego usługami przejawiało AS Monaco. 23-latek nie zdecydował się jednak na przenosiny do zespołu z Księstwa, ale postanowił kontynuować karierę właśnie w Ligue 1, gdzie związał się ze Stade de Reims do końca czerwca 2023 roku.

Kwota transferu nie została ujawniona, ale w mediach spekuluje się, że wyniosła ona blisko trzy miliony euro.

Rajković kończy swoją przygodę z Maccabi Tel-Awiw na 192 rozegranych meczach we wszystkich rozgrywkach, w których 90 razy schodził z boiska niepokonany.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy