OFICJALNIE: Raphaël Guerreiro na dłużej w Borussii Dortmund

OFICJALNIE: Raphaël Guerreiro na dłużej w Borussii Dortmund
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Borussia Dortmund

Raphaël Guerreiro nadal będzie występował w drużynie Borussii Dortmund.

W ostatnim czasie coraz częściej mówiło się o tym, że Portugalczyk może nie przedłużyć umowy z ekipą z Zagłębia Ruhry. Takowe podejście zawodnika mogło być spowodowane zainteresowaniem jego osobą ze strony Paris Saint-Germain.

Zarówno Guerreiro, jak i działacze Borussii Dortmund doszli jednak do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem dla obu stron będzie kontynuowanie współpracy. O jej przedłużeniu poinformowano w czwartek.

25-latek parafował tego dnia nowy kontrakt. Na jego mocy będzie występował na Signal Iduna Park do 30 czerwca 2023 roku.

- On jest niezwykle doświadczonym piłkarzem, którego dużym atutem są walory techniczne. To wszechstronny gracz, który może grać na kilku pozycjach. Cieszy się dużym szacunkiem kolegów i cieszymy się, że zostaje z nami - powiedział dyrektor sportowy, Michael Zorc.

Portugalczyk trafił do Bundesligi z Lorient latem 2016 roku za kwotę 12 milionów euro. Od tamtej pory rozegrał dla BVB 90 meczów. Strzelił w nich 16 bramek i zanotował 17 asyst.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 OFICJALNIE: IFAB podjął decyzję. PIĘĆ zmian do końca sezonu 2020/2021 Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Inter Mediolan gotowy na sprzedaż Eriksena?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! Kapitan rezerw Borussii Dortmund trafi do Ekstraklasy?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! OFICJALNIE: Sobota odszedł z St. Pauli. Czas na Ekstraklasę?! Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] Premier League potwierdziła terminy letniego okresu transferowego. Dodatkowe okno w październiku [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Największy transfer w historii macedońskiej ligi OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra OFICJALNIE: Milan wykupił Simona Kjæra

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy