OFICJALNIE: Red Bull Salzburg sprowadził następcę Szoboszlaia. Piąty największy transfer w historii klubu

OFICJALNIE: Red Bull Salzburg sprowadził następcę Szoboszlaia. Piąty największy transfer w historii klubu fot. Red Bull Salzburg
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Red Bull Salzburg

Red Bull Salzburg przywitał Brendena Aaronsona, nowego ofensywnego pomocnika. Mistrz Austrii tym samym dokonał piątego największego zakupu w swojej historii.

Amerykanin podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku. W ramach transakcji na konto Philadelphia Union przelanych zostanie ponad pięć milionów euro, co dla klubu Major League Soccer stanowi absolutny rekord transferowy. Na warunki RB to też spory wydatek, bo piąty największy w jego historii (rekordzistą pozostaje Noah Okafor, który kosztował Austriaków zimą 2020 roku ponad 11 milionów euro).

Salzburg we wrześniu dopiął wszelkie szczegóły transferu 20-letniego ofensywnego pomocnika, by w październiku potwierdzić porozumienie z Philadelphią. Teraz Amerykanin zakończył już sezon w ojczyźnie, odpoczął na urlopie, więc może rozpocząć swoją przygodę z europejską piłką, podczas której już na starcie spotka się z rodakiem - trenerem Jessem Marschem.

Aaaronson karierę w MLS na ten moment zamknął w 51 spotkaniach, w których strzelił siedem bramek i zanotował cztery asysty. Do tego można doliczyć dwie asysty w sześciu meczach turnieju MLS is Back.

Notowania 20-latka w ojczyźnie stoją na tyle wysoko, że zdążył on już zadebiutować w seniorskiej kadrze. W wygranym 6-0 starciu z Salwadorem, jego drugim w reprezentacji, zapisał sobie gola i asystę.

Aaronsona można uznać za ewentualnego następcę Dominika Szoboszlaia, który tej zimy przeniósł się do RB Lipsk (aktualnosci/oficjalnie-szoboszlai-w-rb-lipsk-swietny-biznes-po-znajomosci/143443).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy