OFICJALNIE: Rekordowy transfer Cremonese

OFICJALNIE: Rekordowy transfer Cremonese
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: US Cremonese

W piątek US Cremonese ogłosiło wielki, jak na możliwości klubu, zakup Charlesa Pickela.

„Grigiorossi” przystąpią do następnego sezonu jako beniaminek Serie A. Z tej okazji władze klubu postanowili od razu dokonać paru inwestycji, aby powalczyć o utrzymanie.

Tym samym rozgrywająca domowe spotkania na Stadio Giovanni Zini ekipa obwieściła nowinę o rekordowym wzmocnieniu w całej swojej historii. Zespół Massimiliano Alviniego został wzbogacony o Charlesa Pickela, którego pozyskano z portugalskiego FC Famalicão za 3,8 miliona euro.

Przez ostatni czas na szczycie w klasyfikacji transferów przychodzących widniało nazwisko Fabio Ceravolo, który przeprowadził się do Cremonese z Parmy za około 1,3 miliona euro w ramach sezonu 2019/2020.

Pickel to 25-letni defensywny pomocnik, który w przeszłości rozgrywał mecze w szwajcarskiej drużynie narodowej U-20. Później ani razu nie doczekał się powołania do dorosłej reprezentacji.

Za młodu zawodnik wychowywał się w szkółce Solothurn, aby potem przez dłuższy czas rozwijać swoje umiejętności w FC Basel. Tam nie widziano u niego potencjału na występy w pierwszym zespole, więc swoją poważną przygodę z futbolem rozpoczął dopiero w niżej notowanym Grasshoppers.

W swoim życiorysie Pickel pracował także w FC Schaffhausen, Neuchâtel Xamax oraz Grenoble. Ostatnią kampanię Szwajcar spędził w Famalicão, gdzie rozegrał 36 spotkań na wszystkich frontach, dokładając trafienie i asystę.

Cremonese dokonało już wielu wzmocnień podczas bieżącego okienka. Biorąc pod uwagę transfery gotówkowe, wcześniej drużynę zasilili również Frank Tsadjout z Milanu oraz Tommaso Milanese z Romy. Obaj kosztowali łącznie około 1,6 miliona euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata FC Barcelona nie rezygnuje z mistrza świata Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/02/2023] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy