Oficjalnie: Rekordowy transfer Fernando

Oficjalnie: Rekordowy transfer Fernando
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Spartak Moskwa

Fernando został nowym zawodnikiem Spartaka Moskwa.

Defensywny pomocnik w minionym sezonie grał w Sampdorii, która rok temu zapłaciła za niego Szachtarowi Donieck osiem milionów euro. Dla ekipy ze Stadio Luigi Ferraris w sumie wystąpił w 33 meczach, w których strzelił cztery gole.

Teraz piłkarz zdecydował się wrócić na wschód. Wybrał ofertę Spartaka, a ten wykupił go z Serie A za 13 milionów euro. To najwyższa kwota transferowa w historii klubu z Moskwy. Dotychczas najwięcej kosztował Aiden McGeady, na którym Celtic zarobił sześć lat temu 12 milionów euro. Z nowym pracodawcą 24-latek związał się aż pięcioletnim kontraktem.

Fernando do Europy trafił w lipcu 2013 roku. Wcześniej grał w Grêmio, którego jest wychowankiem. W reprezentacji Brazylii ma póki co na swoim koncie osiem meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy