OFICJALNIE: Rekordowy transfer Houston Dynamo

2024-06-17 19:43:39; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Rekordowy transfer Houston Dynamo Fot. Houston Dynamo
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Houston Dynamo

Ezequiel Ponce został zawodnikiem Houston Dynamo.

Houston Dynamo na ten moment zajmuje siódme miejsce w konferencji zachodniej MLS, a aspiracje tej drużyny są zdecydowanie wyższe. 

Bez wątpienia wpływ na takie wyniki ma słaba ofensywa. Nikt nie strzelił mniej bramek od tej ekipy, która w 18 meczach zdobyła tylko 18 goli. Dla przykładu liderujący Real Salt Lake ma na koncie 36 trafień. Zespołowi brakuje rasowego napastnika.

Takim napastnikiem ma być Ezequiel Ponce. 27-latek miniony sezon spędził w AEK-u Ateny i w 19 meczach ligowych pokonał bramkarzy rywali 11 razy. 

- Przeprowadziliśmy wyczerpujące, ogólnoświatowe poszukiwania nowego napastnika, a Ezequiel był naszym celem numer jeden. Ma doświadczenie w zdobywaniu bramek w najlepszych ligach na świecie, świetnie pasuje do naszego modelu gry, a jego charakter i profesjonalizm są godne podziwu - powiedział Pat Onstad - dyrektor generalny klubu.

- Co najważniejsze, Ezequiel był bardzo zmotywowany, aby przyjechać do Houston i być ważną częścią naszego projektu. Zrobił na nas wrażenie na każdym etapie procesu oceny. Cieszymy się, że Ezequiel dołączył do nas w Houston i mamy nadzieję, że razem osiągniemy wielkie rzeczy - kontynuował Onstad.

Transfer Ponce, który w latach 2015-2019 był graczem AS Romy, ma być najwyższym w historii klubu. Zespół z Houston nie podał kwoty transferu, ale dotychczasowy najdroższy ruch wynosił 3,9 miliona euro, także możemy wywnioskować, że argentyński napastnik został sprowadzony za wyższą kwotę. 

Piłkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 z opcjami przedłużenia przez klubu o pół roku i rok. 

Ponce to pierwszy transfer klubu tego lata. Przypomnijmy, że w barwach Huston Dynamo występuje Polak - Sebastian Kowalczyk.