OFICJALNIE: Reprezentacja Polski zagra z Ukrainą i Rosją przed Euro 2020

OFICJALNIE: Reprezentacja Polski zagra z Ukrainą i Rosją przed Euro 2020 fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Maciej Sawicki

Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, Maciej Sawicki, przedstawił informacje dotyczące meczów towarzyskich reprezentacji przed Euro 2020.

Sawicki potwierdził, że biało-czerwoni w nowym roku zmierzą się z Ukrainą oraz Rosją. To pierwsze spotkanie odbędzie się 31 marca, a drugie - 2 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce poznamy kolejnych rywali. Przed dwoma ostatnimi wielkimi imprezami polski zespół rozgrywał po dwa mecze w marcu i czerwcu.

Ukraińcy i Rosjanie zajmują odpowiednio 24. i 38. miejsce w rankingu FIFA.

Jakiś czas temu Mateusz Borek zasugerował, że pojawił się pomysł zagrania z Anglią. Na razie nie wiadomo jednak nic więcej na ten temat.

Tuż po dzisiejszym losowaniu selekcjoner Jerzy Brzęczek potwierdził z kolei, że federacja miała już w zasadzie ustalone spotkanie towarzyskie ze Szwecją. Z racji tego, że będzie ona rywalem Polaków w grupie E, mecz nie dojdzie do skutku.

Biało-czerwoni rozpoczną udział w ME 15 czerwca od starcia ze zwycięzcą ścieżki barażowej B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia). 20 czerwca zagrają z Hiszpanią, a 24 - ze Szwecją.

Euro 2020: Faza grupowa rozlosowana

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze OFICJALNIE: Malwina Smarzek-Godek w Novarze Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Bundesliga: Borussia Dortmund - Bayern Monachium, czyli der Klassiker [przewidywane składy, kogo brakuje, gdzie oglądać] Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery Premier League: Benítez gotowy do wielkiego powrotu do Newcastle United. Ma już nawet plan na dwa transfery

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy