OFICJALNIE: Reprezentacja Polski zagra z Ukrainą i Rosją przed Euro 2020

OFICJALNIE: Reprezentacja Polski zagra z Ukrainą i Rosją przed Euro 2020 fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Maciej Sawicki

Sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, Maciej Sawicki, przedstawił informacje dotyczące meczów towarzyskich reprezentacji przed Euro 2020.

Sawicki potwierdził, że biało-czerwoni w nowym roku zmierzą się z Ukrainą oraz Rosją. To pierwsze spotkanie odbędzie się 31 marca, a drugie - 2 czerwca. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce poznamy kolejnych rywali. Przed dwoma ostatnimi wielkimi imprezami polski zespół rozgrywał po dwa mecze w marcu i czerwcu.

Ukraińcy i Rosjanie zajmują odpowiednio 24. i 38. miejsce w rankingu FIFA.

Jakiś czas temu Mateusz Borek zasugerował, że pojawił się pomysł zagrania z Anglią. Na razie nie wiadomo jednak nic więcej na ten temat.

Tuż po dzisiejszym losowaniu selekcjoner Jerzy Brzęczek potwierdził z kolei, że federacja miała już w zasadzie ustalone spotkanie towarzyskie ze Szwecją. Z racji tego, że będzie ona rywalem Polaków w grupie E, mecz nie dojdzie do skutku.

Biało-czerwoni rozpoczną udział w ME 15 czerwca od starcia ze zwycięzcą ścieżki barażowej B (Bośnia i Hercegowina, Irlandia Północna, Słowacja lub Irlandia). 20 czerwca zagrają z Hiszpanią, a 24 - ze Szwecją.

Euro 2020: Faza grupowa rozlosowana

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy