OFICJALNIE: Rewelacja Pucharu Niemiec zwalnia trenera. Pomimo liderowania w lidze!

OFICJALNIE: Rewelacja Pucharu Niemiec zwalnia trenera. Pomimo liderowania w lidze!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: 1.FC Saarbrücken

Dirk Lottner pożegnał się ze stanowiskiem szkoleniowca 1. FC Saarbrücken.

Drużyna z kraju związkowego Saara prezentuje się bardzo dobrze w trwającym sezonie, o czym świadczy fakt, że plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli Regionalligi Südwest (czwarta klasa rozgrywkowa) z dorobkiem 46 zdobytych punktów w 19 rozegranych meczach (15 zwycięstw, 1 remis i 3 porażki) i jest jedną z rewelacji Pucharu Niemiec, gdzie w drugiej rundzie okazała się dość niespodziewanie lepsza od 1. FC Köln (3:2) i teraz miała chrapkę na pokonanie Karlsruher w 1/8 finału.

Takie rezultaty nie pozwoliły jednak trenerowi Dirkowi Lottnerowi i jego asystentowi Robertowi Roelofsenowi utrzymać zajmowanych stanowisk w klubie, ponieważ jego właściciele uznali, że ich dalsza obecność w zespole nie pozwoli mu osiągnąć wyznaczonego celu w postaci wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Przedstawiciele 1. FC Saarbrücken uważają, że dwie wyjazdowe porażki z bezpośrednim rywalami w walce o mistrzostwo Regionalligi Südwest - TSV Steinbach (0:1) i SV Elversberg (0:3) są wystarczającym argumentem do tego, aby dokonać zmiany na stanowisku szkoleniowca.

- Bardzo żałujemy podjętego kroku, ale najważniejsze dla nas jest przede wszystkim odniesienie sukcesu przez 1. FC Saarbrücken poprzez obronę pierwszego miejsca w Regionallidze Südwest, co jest równoznaczne z wywalczeniem awansu do 3. ligi. Wszystko musi być podporządkowane osiągnięciu tego celu i właśnie dlatego uważamy, że wydarzenia mające miejsce w niedawnej przeszłości stwarzają zagrożenie niepowodzenia tej misji - powiedział Dieter Ferner, wiceprezydent klubu.

Dirk Lottner sprawował funkcję trenera „Niebiesko-Czarnych” od lipca 2016 roku. Od tego czasu poprowadził zespół w 148 spotkaniach i odniósł w nich aż 100 zwycięstw. Mimo aż tak dużej liczby wygranych spotkań nie udało mu się wprowadzić drużyny do 3. Ligi.

1. FC Saarbrücken najbliżej wywalczenia awansu pod jego wodzą było w sezonie 2017/2018, kiedy to w barażu musiało uznać wyższość TSV 1860 Monachium (2:2, 2:3). Z kolei w pozostałych rozgrywkach plasowało się w lidze na trzecim (2016/2017) i drugim miejscu (2018/2019).

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy