OFICJALNIE: Ricardinho odchodzi z ŁKS-u. Brazylijczyk zarzuca klubowi kłamstwo

OFICJALNIE: Ricardinho odchodzi z ŁKS-u. Brazylijczyk zarzuca klubowi kłamstwo fot. Adrian Mielczarski / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ŁKS Łódź | Łódzki Sport | Ricardinho [Instagram]

Ricardinho nie wystąpi już w trwających rozgrywkach w barwach ŁKS-u Łódź i w najbliższym czasie zakończy definitywnie współpracę z pierwszoligowym zespołem.

Zespół z zaplecza Ekstraklasy boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi i zalega pracownikom z wypłatą wszystkich należnych im pieniędzy. Zaistniała sytuacja doprowadziła już do przedwczesnego opuszczenia klubu przez Antonio Domíngueza.

Wkrótce los hiszpańskiego zawodnika podzieli między innymi Ricardinho. ŁKS wydał na ten temat komunikat i poinformował w nim o odrzuceniu przez brazylijskiego piłkarza propozycji przedwczesnego rozwiązania kontraktu obowiązującego do 30 czerwca 2024 roku.

„W czwartek ŁKS Łódź przedstawił Ricardinho propozycję rozwiązania umowy za porozumieniem stron. Piłkarz nie zgodził się proponowane przez klub warunki, lecz prawdopodobnie nie wystąpi już w barwach ŁKS-u.

Przedstawiona zawodnikowi propozycja jest ściśle związana z realizowanym w klubie planem naprawczym, który między innymi poprzez redukcję części wydatków na utrzymanie pierwszoligowego zespołu piłkarskiego ma na celu poprawienie sytuacji klubu i zapobieżenie przypadkom naruszania dyscypliny finansowej, co istotne jest tak ze względu na zachowanie płynności finansowej, jak i spełnienie wymogów licencyjnych” - napisano na stronie łódzkiej drużyny.

Inny pogląd na sprawę prezentuje sam 32-letni zawodnik, który przekonuje, że władze pierwszoligowca niczego takiego mu nie zaoferowały i nie dotrzymywały wcześniej ustalonych warunków.

„Chciałbym powiedzieć, że ŁKS nie przedstawił mi propozycji rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron, jak to napisał na stronie internetowej. To raczej oferta, by zapłacić mi część mojego wynagrodzenia w sześciu ratach. Już wcześniej pięć razy układałem się z władzami, że mogą mi płacić w ratach. Kilkakrotnie próbowałem pomóc w ten sposób zespołowi, ale nigdy to porozumienie nie było realizowane.

Klub ma wszystko by być jednym z najlepszych w kraju. Ma dobry stadion, dobre warunki do treningów dla zawodników, zaangażowanych fanów, którzy zawsze wspierają drużynę. Teraz opuszczam zespół i miasto ze złamanym sercem, ponieważ w Łodzi mogłem oglądać, jak rozwija się moja córka. W Łodzi mogło urodzić się moje drugie dziecko, ale w sytuacji, w jakiej zostałem postawiony, nie mogę pozwolić, by moja rodzina przez to przechodziła.

Chciałbym podziękować wszystkim fanom za ich całą sympatię podczas okresu, kiedy tu byłem. Niestety złapałem kontuzję na początku sezonu i nie mogłem pomóc klubowi na boisku, ale zawsze starałem się dać z siebie wszystko za każdym razem, gdy wchodziłem do gry niezależnie od pozycji.

Chciałbym podziękować kolegom z drużyny za ten czas, trenerom, z którymi miałem okazję tu współpracować. Chciałbym podziękować wszystkim – możecie być pewni, że nauczyłem się czegoś od każdego was. Uściski dla was wszystkich. Niech Was Bóg błogosławi” - poinformował Ricardinho na Instagramie.

Brazylijczyk zasilił szeregi ŁKS-u w lutym 2021 roku. W tym sezonie wystąpił w 21 meczach, nie notując bramki czy asysty.

Szymon Janczyk z Weszlo.com oraz „Łódzki Sport” informują ponadto, że poza ofensywnym pomocnikiem w najbliższym czasie z pierwszoligowcem rozstaną się z identycznych względów także Javi Moreno i Stipe Jurić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy