OFICJALNIE: Ricardo Sá Pinto z pierwszym tytułem mistrzowskim w karierze

2024-05-11 23:42:45; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Ricardo Sá Pinto z pierwszym tytułem mistrzowskim w karierze Fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Trener Ricardo Sá Pinto przywrócił APOEL na szczyt cypryjskiego futbolu. O losach mistrzowskiego tytułu zdecydował bilans bezpośrednich spotkań z AEK Larnaka.

Portugalski szkoleniowiec dał się na przestrzeni lat poznać z porywczego charakteru. Jego próbkę pokazał między innymi w latach 2018-2019, kiedy to odpowiadał za rezultaty Legii Warszawa.

W późniejszym okresie szukał bezskutecznie szczęścia w rodzimym kraju, Brazylii czy Turcji. Dopiero w irańskim Esteghlal FC udało mu wzbogacić swoją indywidualną gablotę medalem za wywalczenie Superpucharu.

Ten sukces nie okazał się wystarczający do pozostania przez niego na dłużej w Azji, ponieważ w połowie ubiegłego roku skorzystał z opcji przejęcia sterów nad APOEL-em.

Z przebiegu czasu może odczuwać pewną satysfakcję z dokonanego wyboru, bo zakończył właśnie cypryjskie rozgrywki na pierwszym miejscu przed AEK-iem Larnaka.

Obie ekipy rywalizowały w ostatniej serii gier o tytuł. Ich spotkanie zakończyło się remisem. Oznaczał on, że jeden i drugi zespół zgromadził na swoim koncie po 73 punkty. W tej sytuacji o ostatecznej kolejności musiały zadecydować rezultaty bezpośrednich pojedynków.

A w tych lepiej wypadła drużyna z Nikozji - dwa zwycięstwa i dwa remisy. Dzięki temu powróciła ona po pięciu latach przerwy na szczyt rodzimych rozgrywek oraz zapewniła Ricardo Sá Pinto sięgnięcie po pierwsze mistrzowskie trofeum w trenerskiej karierze.