OFICJALNIE: Ronaël Pierre-Gabriel w RC Strasbourg

OFICJALNIE: Ronaël Pierre-Gabriel w RC Strasbourg
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: RC Strasbourg

RC Strasbourg poinformował o wypożyczeniu defensora Ronaëla Pierre'a-Gabriela.

RC Strasbourg ma za sobą naprawdę udany sezon, bo wspomniana ekipa zakończyła minione rozgrywki na solidnym szóstym miejscu. Celem na kolejne miesiące będzie co najmniej powtórzenie tego rezultatu.

Nie będzie to zadanie proste, ale władze postarają się zrobić wszystko, by misja się powiodła. W ostatnich dnaiach do drużyny prowadzonej przez Juliena Stéphana dołączył Ronaël Pierre-Gabriel.

24-latek po przejściu testów medycznych sfinalizował przenosiny do francuskiej ekstraklasy. Na mocy zawartego z Mainz porozumienie, będzie reprezentował barwy tego klubu do 30 czerwca 2023 roku.

W umowie znalazła się opcja na wykup po wspomnianym okresie.

Pozyskanie tego prawego defensora to odpowiedź działaczy na problemy zdrowotne Karola Fili. Polak doznał kontuzji pachwiny i będzie wykluczony z treningów na minimum dziesięć tygodni.

Wychowanek Saint-Étienne spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu w Stade Brestois. Tam zanotował 31 występów, a jego dorobek to asysta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy