OFICJALNIE: Ronaldo wraca do wielkiego futbolu. Przejął hiszpański klub!

OFICJALNIE: Ronaldo wraca do wielkiego futbolu. Przejął hiszpański klub!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Real Valladolid

Ronaldo Luís Nazário de Lima oficjalnie przejął udziały w Realu Valladolid.

Legendarny Ronaldo wraca do ligi hiszpańskiej, ale w zupełnie nowej roli. Były piłkarz od kilku dni był coraz głośniej łączony z przejęciem części udziałów w Realu Valladolid, a dzisiaj operacja została potwierdzona. Brazylijczyk nie zadowolił się jednak jedynie częścią udziałów, bowiem przejął większościową władzę w klubie.

Na dziś zwołano specjalną konferencję prasową w miejskim ratuszu, w której wzięli udział Alberto Bustos, Carlos Suárez, Óscar Puente oraz właśnie Ronaldo. Klub zapowiedział, iż zostaną na niej omówione kluczowe sprawy dla drużyny i miasta.

- Dziś rozpoczynamy nową drogę. Ronaldo samodzielnie przejmuje 51 procent udziałów w Realu Valladolid. Jego przybycie umieszcza klub na mapie, pozwoli mu wykonać znaczny skok jakościowy. Witamy cię w twoim domu - powiedział Suárez, będący prezesem klubu.

Sam Ronaldo nakreślił swoje plany wobec „Albivioletas”.

- Przeszedłem przez wiele etapów w moim związku z piłką, by być gotowym. Futbol to moja pasja. Mamy tu najlepsze warunki do spełniania naszych celów. Chcemy się rozwijać tak daleko, jak tylko będzie to możliwe. Nasze zarządzanie klubem będzie definiowane czterema słowami: konkurencyjność, przejrzystość, rewolucja i społeczność - powiedział Ronaldo zebranym dziennikarzom.

- Prosimy o wsparcie, by Valladolid umocniło się w LaLiga i nadal walczyło o marzenia. Chcę, abyśmy wszyscy tworzyli ten klub i zapraszam kibiców do wzięcia udziału w naszym projekcie. Czekamy na pomysły, opinie, krytykę i oczekiwania. Chcę, aby każdy kibic był częścią teraźniejszości i przyszłości Realu Valladolid.

Ronaldo oprócz przejęcia udziałów został również prezydentem klubu. Zapowiedział jednak, że Carlos Suárez oraz sztab nadal będą pracowali nad codziennym życiem Realu Valladolid. Przejęcie klubu przez Brazylijczyka miało kosztować 30 milionów euro. Dzięki zmianom możliwe będzie też spłacenie długów, które mają sięgać 25 milionów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Wisła Kraków - Napoli: Poznaliśmy składy na mecz z okazji 115. urodzin polskiego klubu [OFICJALNIE] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Louis van Gaal selekcjonerem reprezentacji Holandii OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy