OFICJALNIE: Rosyjski Tiktoker zagra w bułgarskiej ekstraklasie

OFICJALNIE: Rosyjski Tiktoker zagra w bułgarskiej ekstraklasie fot. Botew Płowdiw
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Botew Płowdiw

Botew Płowdiw potwierdził zakontraktowanie Michaiła Prokopjewa. Bardzo popularny Tiktoker dotąd nie miał okazji do występów na profesjonalnym poziomie.

W ostatnich latach blogi i kanały piłkarskie zyskują na popularności w Rosji. Zakładane są drużyny, które grają mecze pokazowe czy prezentują piłkarskie sztuczki, a to wszystko z domieszką humoru.

Jedną z takich ekip jest Amkał. Do niedawna występował z nim Michaił Prokopjew, będąc jego kluczową postacią.

Wyróżniający się zawodnik, który swoimi umiejętnościami dzielił się z obserwatorami w liczbie około 1,7 miliona na TikToku, wzbudził zainteresowanie Botewu Płowdiw.

@prokop_02

Кто ваш любимый тиктокер,отмечай его❤️Извиняюсь, но я повы***ваюсь чуть🤪🎯

♬ оригинальный звук - Prokop

Przed miesiącem Rosjanin został zaproszony do Bułgarii na testy, a dzisiaj złożył podpis na kontrakcie.

Tym sposobem piłkarz otrzymuje szansę zaistnienia w profesjonalnym futbolu. Dotąd, poza grą w amatorskich klubach, 20-latek szkolił się w akademii młodzieżowej Zenitu Sankt Petersburg oraz bronił barw Strogino Moskwa.

Mając na uwadze fakt, że Rosja 24 lutego zaatakował Ukrainę i wciąż nie zaprzestała swoich działań, jest to kontrowersyjny transfer z udziałem gracza środka pola.

Nowy pracodawca Prokopjewa to trzecia siła bułgarskiej ekstraklasy sezonu 2021/2022 i uczestnik drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy.

Botew aktualnie zajmuje dopiero dziesiąte miejsce w tabeli ligowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy