Oficjalnie: Rowett trenerem Birmingham

Oficjalnie: Rowett trenerem Birmingham
Maciej Wdowiarski
Maciej Wdowiarski
Źródło: Burton Albion

Birmingham City ma nowego menadżera! Będzie nim Gary Rowett, były zawodnik "Niebieskich", który ostatnio był szkoleniowcem klubu Burton Albion.

Rowett swoją karierę piłkarską zakończył właśnie w Burton Albion. Tam też od 2009 roku pełnił różne funkcje trenerskie, by w 2012 roku został pierwszym menedżerem zespołu. Teraz rezygnuje z tej funkcji na rzecz pracy w innym klubie.

W Birmingham na stanowisku trenera był akurat wakat, bowiem klub zwolnił poprzedniego szkoleniowca Lee Clarka. Wszystko przez słabe wyniki, jakie osiągali jego podopieczni. Clark zostawił drużynę dopiero na 21. miejscu w Championship z zaledwie jednym punktem przewagi nad strefą spadkową.

Rowett jest związany z Birmingham, bowiem w przeszłości był piłkarzem tej drużyny. Reprezentował jej barwy w latach 1998 - 2000. Pierwszy mecz pod wodzą nowego menedżera "Niebiescy" zagrają 1 listopada przeciwko Wolverhampton.

- Po sukcesie, jaki w ciągu ostatnich lat osiągnął Gary w Burton Albion, było oczywistością, że pojawi się zainteresowanie innych klubów. To młody i ambitny trener, a oferta z klubu, w którym niegdyś grał, była wręcz nie do odrzucenia - powiedział prezes Burton Albion Ben Robinson.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho Borussia Dortmund sfinalizowała transfer młodego Anglika. OFICJALNIE: Śladami Sancho FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] FIFA 21: Najlepsi prawi obrońcy [TOP 20] Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Chelsea sfinalizowała wyczekiwany transfer. OFICJALNIE: Édouard Mendy siódmym letnim wzmocnieniem Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! Allegri w najbliższych tygodniach wróci do pracy?! FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] FIFA 21: Ukryte talenty w trybie kariery [TOP 52] Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Skandal w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Al-Hilal wyrzucony z turnieju za wystawienie zaledwie dziewięciu piłkarzy na mecz ostatniej kolejki fazy grupowej Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?! Eriksen zmuszony do rozstania z Interem Mediolan?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy