OFICJALNIE: Rozlosowano półfinałowe pary Ligi Narodów

OFICJALNIE: Rozlosowano półfinałowe pary Ligi Narodów fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

W Nyonie rozlosowano półfinałowe pary Final Four trzeciej edycji Ligi Narodów.

Przedstawiciele europejskiego futbolu cenią sobie rozgrywki powołane do życia w miejsce terminów przewidzianych na mecze towarzyskie i w połowie 2023 roku zaplanowali rozegranie decydujących pojedynków w ramach trzeciej edycji Ligi Narodów.

Podobnie jak w poprzednich o zwycięstwo powalczą zwycięzcy czterech grup z najwyższych dywizji.

W minionym roku najlepsze pod tym względem okazały się reprezentacje Holandii, Włoch, Hiszpanii oraz Chorwacji.

A teraz w Noynie zostały one rozdzielone na pary półfinałowe, które związały ze sobą Holandię z Chorwacją oraz Włochy z Hiszpanią.

Oba te starcia zapowiadają się na bardzo interesującej, a w szczególności ekip z Półwyspu Apenińskiego oraz Iberyjskiego, które w ostatnich latach spotykały się ze sobą w półfinale EURO 2020 (wygrana Włoch) i półfinale poprzedniej edycji Ligi Narodów (wygrana Hiszpanii).

Z kolei w drugiej parze na wsparcie miejscowych kibiców będą mogli liczyć piłkarze „Oranje”, ponieważ decydująca faza tej imprezy odbędzie się właśnie w Holandii.

W minionych latach zwycięstwa w Lidze Narodów odniosły Portugalia oraz Francja.

***

PÓŁFINAŁ LIGI NARODÓW

Holandia - Chorwacja (14 czerwca o godzinie 20:45)

Hiszpania - Włochy (15 czerwca o godzinie 20:45)

FINAŁ I MECZ O TRZECIE MIEJSCE LIGI NARODÓW - 18 czerwca (godzina 15:00 i 20:45)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy