OFICJALNIE: Rudy na stałe w Hoffenheim

OFICJALNIE: Rudy na stałe w Hoffenheim
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Hoffenheim

Sebastian Rudy na stałe będzie występował w Hoffenheim.

Sebastian Rudy spędził poprzedni sezon na wypożyczeniu z Schalke 04 do Hoffenheim. Pokazał się z dobrej strony, dlatego też działacze tej ekipy postanowili pozyskać go na stałe.

W poniedziałkowe popołudnie poinformowano o porozumieniu w kwestii współpracy. Defensywny pomocnik złożył podpis pod kontraktem, który będzie ważny do 30 czerwca 2023 roku.

- Nie mogę doczekać się naszej ponownej współpracy i jestem wdzięczny za zaufanie, którym mnie obdarowano. Wiele razem osiągnęliśmy w przeszłości. Ostatnie rozgrywki również były udane. Chcę to kontynuować - przyznał.

Rudy występował w Hoffenehaim nie tylko w poprzednim sezonie, ale i w latach 2010-2017, zanim trafił do Bayernu Monachium. W Bawarii jednak furory nie zrobił, dlatego też pozyskało go Schalke.

Po roku spędzonym w Zagłębiu Ruhry prawdopodobnie zdał sobie sprawę, że najlepszym miejscem jest dla niego ekipa „Wieśniaków”.

W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 35 spotkań. Strzelił w nich jednego gola i zanotował pięć asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Bayern Monachium zdążył w ostatniej chwili?! Thomas Tuchel miał umówioną rozmowę z innym klubem Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Reprezentacja Polski: Znamy komentatorów na mecz z Albanią Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów Raphaël Varane: Zakończę karierę w jednym z tych klubów OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” OFICJALNIE: Mateusz Bogusz odchodzi z Ibizy. „Nie możemy mieć w składzie zawodników, którzy nie są całkowicie oddani drużynie” David Villa kupił klub piłkarski David Villa kupił klub piłkarski Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Juventus jednego polskiego bramkarza już ma. Interesuje się drugim Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio Sergej Milinković-Savić na 90 procent latem odejdzie z Lazio

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy